To, czego szukasz dla siebie

Jaki laktator wybrać?

Mamy, które już wiedzą, że będą potrzebowały laktatora nie na chwilę, nie do jednorazowego użytku, ale na znacznie dłużej, zwykle mają niemały dylemat, bo dziś akurat wybór tych urządzeń jest bardzo duży. Jaki wobec tego laktator może przydać się przyszłej mamie? Czym powinna kierować się przy wyborze?

Jaki laktator będzie najlepszy?

Podczas wyboru laktatora trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich rodzaje. Wyróżnia się laktatory ręczne i elektryczne, a także pojedyncze i podwójne.

  • Laktator ręczny czy elektryczny?

Laktatory ręczne są zdecydowanie tańsze niż elektryczne, a do tego pracują ciszej. Są świetnym wyborem dla mam, które myślą o sporadycznym użytkowaniu. Częste korzystanie z laktatorów ręcznych bywa jednak zniechęcające, ponieważ jednorazowe ich użycie jest dość czasochłonne. Dlatego elektryczne są zdecydowanie wygodniejsze i łatwiejsze, ponieważ za ich działanie odpowiada wbudowany silniczek. Laktatory elektryczne są zasilane bateriami lub akumulatorkami.

  • Laktator pojedynczy czy podwójny?

Mamy, które kupują laktator z myślą o sporadycznym odciąganiu pokarmu, mogą zainwestować w laktator pojedynczy, który na pewno będzie tańszy od podwójnego. Podwójny sprawdzi się w przypadku regularnego odciągania. Dotyczy to kobiet, które zamierzają wrócić do pracy lub chorują. Odciąganie pokarmu przy użyciu podwójnego laktatora zdecydowanie przyspiesza ten proces, skraca czas o połowę. Należy koniecznie podkreślić, że odciąganie pokarmu przy użyciu podwójnego laktatora pozwala uzyskać o około 18% więcej mleka niż podczas odciągania naprzemiennego – raz z jednej, raz z drugiej piersi. Odciąganie pokarmu w ten sposób zapewnia zarazem mleko, które wyróżnia się wyższą zawartością tłuszczu i kalorii.

Czym kierować się przy wyborze laktatora?

Wybierając laktator, należy zwrócić uwagę na to, jak wygląda lejek – końcówka laktatora, którą przykłada się bezpośrednio do piersi. Chodzi o to, aby zorientować się, czy jest wymienna oraz, czy występuje w różnych rozmiarach. Musi w końcu idealnie pasować, co ma wpływ na skuteczność i komfort odciągania pokarmu.

Ponadto warto sprawdzić, czy istnieje i na jakiej zasadzie odbywa się regulacja siły oraz rytmu ssania.

Wiele kobiet nie zwraca na to uwagi. Niektóre po prostu o tym nie wiedzą. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że laktator, szczególnie elektryczny, może pracować bardzo głośno. Lepiej wybrać taki, który pracuje w miarę możliwości cicho. Umożliwi to korzystanie z laktatora, podczas gdy dziecko śpi.

Ważne jest również to, aby przyjrzeć się temu, jak laktator ten wygląda, w jaki sposób został zbudowany. Ma to przede wszystkim wpływ na wygodę podczas odciągania pokarmu.

I na koniec… – cena! Czy warto brać ją pod uwagę? Zdecydowanie nie. Niektóre kobiety oczywiście muszą, jeśli na przykład są pod tym względem ograniczone, ale lepiej nie podejmować wyboru na podstawie ceny, ponieważ powyższe kryteria są zdecydowanie ważniejsze. Czasem dobry laktator można kupić w promocji. Niekiedy ten najdroższy funkcjami i wyglądem nawet w połowie nie dorównuje temu tańszemu.

Podsumowując, wybór laktatora może być trudny. Na pewno będzie też czasochłonny. Jednak dzięki powyższym wskazówkom, z pewnością okaże się łatwiejszy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes