To, czego szukasz dla siebie

Waga dla niemowląt – jaką wybrać?

Kiedy w domu pojawia się niemowlę, rodzice rozglądają się za urządzeniami i akcesoriami, które wspomogą ich w codziennych obowiązkach związanych z opieką nad małym dzieckiem. Jednym z nich jest waga dla niemowląt. Urządzenie to przyda się przede wszystkim rodzicom wcześniaków. Pozwoli im ono przejąć pełną kontrolę nad prawidłowym rozwojem dziecka. Pytanie tylko – jaka waga będzie najlepsza?

Jakie są rodzaje wag dla niemowląt?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje wag przeznaczonych dla niemowląt. Są to:

  • wagi mechaniczne,
  • wagi elektroniczne.

Te pierwsze powoli odchodzą w zapomnienie, ale wciąż są dostępne w sprzedaży. Urządzenia te wiążą się z wieloma ograniczeniami, przez co nie są już tak popularne. Ich pomiar nie jest zbyt dokładny i służą wyłącznie do ważenia dzieci. Wagi elektroniczne z kolei są bardziej wielofunkcyjne. Te nie tylko ważą, ale również zapamiętują poprzednie pomiary, obliczają BMI dzieci.

Waga dla niemowląt – jaką kupić?

Na co zwrócić uwagę wybierając wagę dla niemowlaka?

Wybierając wagę dla niemowląt, należy zwrócić uwagę na jej budowę. Konstrukcja powinna być solidna, a szalka bezpieczna. Chodzi o to, aby dziecko nie wypadło. Kolejna sprawa to jednostka pomiaru. Warto rozejrzeć się za taką, która umożliwia ustawienie odpowiedniej jednostki, a także automatycznego przeliczania jednych na drugie. Ważna jest również dokładność pomiaru. W sprzedaży dostępne są wagi, które dokonują pomiaru z dokładnością od 2g. Wybierając wagę, trzeba koniecznie sprawdzić, jakie jest maksymalne obciążenie tego urządzenia. Nośność niektórych modeli wynosi nawet 50 kg. Ciekawą opcją wyposażenia jest wyświetlacz. Duży, wyraźny, dogodnie umiejscowiony – taki właśnie powinien być. Dobrze byłoby, gdyby waga posiadała funkcję zapamiętywania wyników, a także mierzenia BMI. Niektóre wagi mają funkcję pomiaru wzrostu, więc warto sprawdzić, czy wybrany model ją posiada. Bardzo ciekawe jest to, że wybrane wagi pozwalają jednocześnie na ustalenie, ile waży samo ubranko, w którym ważone jest dziecko. I jeszcze jedno – hold. Ta opcja pozwala zważyć dziecko, nawet kiedy jest niespokojne i mocno się kręci.

Jaką wagę dla niemowląt kupić?

W takim razie, jaka waga będzie najlepsza dla niemowlaka?

Waga przeznaczona dla niemowlaków powinna mieć bezpieczną konstrukcję. Dokonując wyboru, należy zwrócić uwagę na nośność urządzenia i pamiętać o tym, że im starsze jest dziecko, tym jego waga jest większa, a co za tym idzie, trzeba mieć pewność, że urządzenie to dokona dokładnego pomiaru. Warto wybrać wagę, która posiada funkcję  hold, ma wbudowaną pozytywkę, a także funkcjonalną konstrukcję. Cena nie powinna mieć tu żadnego znaczenia. Wybierając wagę dobrze mieć na względzie to, że dziecko szczególnie w tym wieku bardzo szybko rośnie, a byłoby warto, aby urządzenie to służyło mu przez dłuższy czas. Tak więc najlepiej rozejrzeć się za taką wagą, która jest odpowiednia dla niemowląt i równie użyteczna dla nieco starszych dzieci. Aktualnie wybór wag niemowlęcych jest bardzo duży. Dostać je można nie tylko w sklepach z asortymentem dziecięcym. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko wybrać się na zakupy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes