To, czego szukasz dla siebie

Jaką spacerówkę wybrać dla dziecka?

Wybór spacerówki jest niezwykle ważną sprawą, bo tak naprawdę od tego właśnie będzie zależało to, czy zaczniemy wychodzić na spacery z dzieckiem chętnie i często, czy przeciwnie. Postaramy się więc wyjaśnić, co przy wyborze tego wózka jest najważniejsze i na co należy zwrócić uwagę.

W takim razie… na co zwrócić uwagę wybierając spacerówkę?

Jaką spacerówkę wybrać?
Jaką spacerówkę wybrać?
  • Gdzie spacerówka będzie używana

Jeżeli spacerówka będzie poruszała się tylko po chodnikach, alejkach parkowych, galeriach handlowych to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać wózek z małymi kółkami. Nie sprawdzi się jednak na leśnych ścieżkach, wybojach dróg gruntowych. Wówczas trzeba rozejrzeć się za spacerówką na większych kółkach. W sprzedaży dostępne są również wersje z dużymi kołami z tyłu i małymi z przodu. W razie potrzeby, trudniejszych warunków, wystarczy tylko unieść przednie koła do góry.

  • Wiek dziecka

Wielkość spacerówki powinna być dostosowana do wielkości i wagi dziecka. Małe dzieci często śpią także podczas spacerów. Warto więc, aby oparcie było rozkładane, a budka idealnie osłaniała dziecko od nadmiernych promieni słońca. Przydałby się również regulowany podnóżek.

  • Waga spacerówki

Jeżeli spacerówka będzie wnoszona po schodach do góry, warto wybrać jeden z lżejszych modeli. Takim będzie wózek o wadze do 7-8 kg. W sprzedaży dostępne są jednak też lżejsze, ważące 5-6 kg, a także sięgające zaledwie 3,2 kg.

  • System składania spacerówki

Spacerówka powinna łatwo i sprawnie się składać, tak by uzyskać dość małe rozmiary. Często z tego powodu wielu rodziców kupuje tak zwane parasolki, ale nie jest to dobry wybór. Najlepiej rozejrzeć się za czymś solidniejszym i wygodniejszym.

  • Łatwość prowadzenia spacerówki

Należy pamiętać, że spacerówki, które mają dwie rączki, jak w parasolkach, trudno jest prowadzić tylko jedną ręką. Dlatego trzeba wybrać taką, które spełni to oczekiwanie, a więc będzie bardziej podatna na różnorodny sposób prowadzenia.

  • Obracane siedzisko spacerówki

Możliwość obrócenia siedziska zależnie od tego, czy dziecko ma siedzieć przodem do rodzica, czy tyłem, to świetne udogodnienie. Choć znalezienie takiej spacerówki nie jest prostym zadaniem.  

  • Sposób wykonania

Wybierając spacerówkę, trzeba zwrócić uwagę na jej konstrukcję, sposób wykonania oraz jakość zastosowanych w produkcji materiałów. W końcu to ma wpływ na bezpieczeństwo dziecka i komfort jazdy.

I to by było na tyle, jeżeli chodzi o najważniejsze cechy spacerówki. Warto jednak również zwrócić uwagę na mniej istotne szczegóły, dzięki którym spacery mogłyby stać się znacznie przyjemniejsze.

Czym jeszcze kierować się przy wyborze?

Jaką spacerówkę kupić?
Jaką spacerówkę kupić?

Warto wziąć pod uwagę wielkość i dostępność kosza pod spacerówką. Może przydać się do transportu podręcznych rzeczy dla dziecka, czy zakupów. Kolejna sprawa to niewątpliwie poziom trudności odpinania szelek. Dla dziecka powinno to być niemożliwe.

Należy mieć na uwadze to, że nie ma spacerówki idealnej, która byłaby zarazem mała, lekka, duża, wygodna, terenowa, zwrotna i w dodatku kompaktowa… W związku z tym wybierając spacerówkę, trzeba skupić się na tych cechach, które są dla rodzica najważniejsze.

4.00 avg. rating (89% score) - 1 vote