To, czego szukasz dla siebie

Jaki kocyk dla dziecka wybrać?

Poszukiwania kocyka dla dziecka mogą być wbrew pozorom trudne. W sprzedaży dostępne są przede wszystkim kocyki minky, bawełniane oraz bambusowe… Wybierając kocyk, trzeba też zwrócić uwagę na jego użyteczność i trwałość. Który więc będzie tym najlepszym? Który warto kupić?

Kocyk dla dziecka musi być zawsze miękki i elastyczny

Kocyk to nie tylko okrycie, ale też często ulubiona przytulanka małych i większych dzieci. Musi więc być przyjemny w dotyku. Elastyczność kocyka wpływa na to, czy da się nim dziecko dobrze otulić. Miękkość i elastyczność mogą iść w parze. Należy więc rozejrzeć się za kocykiem z materiału wysokiej jakości.  Do polecanych należą kocyki z polarku minky. Ta tkanina poliestrowa jest miękka i przyjemna, a nawet elastyczna. W dotyku dobrze się układa. Po praniu kocyka nie trzeba go prasować. Wybierając kocyk z minky, trzeba sprawdzić jego jakość i pochodzenie.

W sprzedaży dostępne są również kocyki z cienkiej tkaniny bawełnianej oraz bambusowej. Kocyki te jednak są cienkie, a co za tym idzie, nadają się głównie na lato. Chcąc używać kocyka w okresie wiosny czy jesieni, trzeba wybrać taki, który jest dodatkowo ocieplony. Należy natomiast mieć na uwadze, że w tej sytuacji straci on elastyczność i przez to będzie się gorzej układał.

Zwróć uwagę na jego rozmiar

Rozmiar ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie. Od niego zależy to, jak długo kocyk będzie służył dziecku. Najpopularniejszy to 75×100 cm. Jest na tyle praktyczny, iż można spokojnie użyć go do przykrycia niemowlęcia, ale i na tyle duży, by mogło się nim przykryć dziecko w wieku 2-3 lat. Chcąc kupić kocyk na chwilę, dla noworodka, można wybrać ten w rozmiarze 65×75 cm. A co z większymi kocami? Jeśli mają służyć dzieciom, są już zdecydowanie mniej praktyczne.

Przewaga użyteczności nad wyglądem

Rodzice wybierając kocyk dla dziecka, często zwracają uwagę na jego wygląd, bo przecież musi być najpiękniejszy. A co z użytecznością? Jest znacznie ważniejsza! Kocyk ma służyć przez dłuższy czas, najlepiej kilka lat. Jego wyglądem cieszyć się będą tylko przez chwilę. Okazuje się jednak, że producenci i na to znaleźli rozwiązanie. Ich zdaniem użyteczność może iść w parze z atrakcyjnym wyglądem, a wynika to ze sprytnego połączenia dwóch rodzajów tkanin, np. polarku minky oraz bawełny, która jest bardziej wzorzysta i kolorowa.

Taki, który będzie uzupełnieniem ubioru

Kocyk nie powinien zastępować ubrania, czy też rękawiczek lub skarpetek. Może być jedynie jego uzupełnieniem. Najpraktyczniejszą opcją są kocyki wykonane z nieco grubszych tkanin. Przydadzą się zarówno w domu, jak i na zewnątrz w bardzo wielu różnych sytuacjach.

Warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć o jednej ważnej kwestii. Kocyk powinien być uszyty z tkaniny oddychającej, a więc raz jeszcze należy podkreślić, tkaniny wysokiej jakości. To wpłynie na komfort i bezpieczeństwo dziecka. Podsumowując, wbrew pozorom tak banalny przedmiot podczas zakupu może sprawiać niemały kłopot. Trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów – rodzaj i jakość zastosowanych materiałów, rozmiar i użyteczność. Wygląd ma najmniejsze znaczenie, a cena tym bardziej!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes