To, czego szukasz dla siebie

Karuzela do łóżeczka – którą wybrać?

Kiedy rodzi nam się dziecko, pragniemy obdarować je wszystkim, co najlepsze i najfajniejsze. Obowiązkowo inwestujemy w karuzelę do łóżeczka, aby w ten sposób sprawić mu radość. Wybór karuzeli jest ogromny. Trudno więc zdecydować się na jedną. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem?

Rodzaje karuzeli

Wyróżnia się różne rodzaje karuzeli. Wśród nich są karuzele do wózka, turystyczne, do kąpieli i właśnie karuzele do łóżeczka, które montuje się na stałe do szczebelków albo jego ramy.

Karuzela z zabawkami

Jaką karuzelę do łóżeczka wybrać?
Jaką karuzelę do łóżeczka wybrać?

Wybierając karuzelę, trzeba zwrócić uwagę na zabawki. Mogą one być w różnych kolorach i kształtach. Elementy te tworzone są z plastiku lub materiałów pluszowych. Karuzele te różnią się ilością zawieszonych zabawek. Im więcej ich jest, tym karuzela wydaje się ciekawsza. Dla małych dzieci poleca się karuzele w żywych kolorach. Zależnie od dokonanego wyboru, zabawki zawieszone na karuzeli mogą kręcić się albo w jedną stronę, albo nawet w czterech różnych kierunkach.

Karuzela do łóżeczka z pozytywką

Świetnym wyborem będzie karuzela z pozytywką. Umili dziecku czas spędzany w łóżeczku. Co więcej, być może nawet ukołysze je do snu. Niektóre modele mają wgraną tylko jedną melodię. Są karuzele z różnymi wariantami muzycznymi. Możliwości producentów nie znają granic.

Karuzele nakręcane ręcznie i na baterie

Karuzele nakręcane ręcznie są tańsze niż na baterie, wodoodporne i odporne na plamy. Przeważnie mają tylko jedną melodię, trzeba je nakręcać co 2-3 minuty i nie posiadają regulacji głośności. Karuzele na baterie zapewniają wybór kilku melodii, są wyposażone w regulację głośności i pozwalają odtwarzać muzykę przez znacznie dłuższy czas. Trzeba jednak liczyć się z tym, że karuzele na baterie są droższe i wymagają ciągłego zakupu baterii. Warto jednak w to zainwestować.

Dodatkowe funkcje karuzeli

Lista funkcji dodatkowych, jakie może posiadać karuzela, jest długa. Zalicza się do nich lampkę, projektor wyświetlający kolorowe kształty, sterowanie przy użyciu pilota, a nawet czujnik płaczu – uruchamiają się, gdy dziecko zaczyna płakać. Niektóre modele mają nawet czasomierz, dzięki któremu karuzela wyłącza się po określonym czasie. Ciekawą opcją jest możliwość wgrania do pamięci karuzeli własnych utworów.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo 

Karuzela do łóżeczka - jaką wybrać?
Karuzela do łóżeczka – jaką wybrać?

Wybierając karuzelę do łóżeczka, trzeba przede wszystkim kierować się jej bezpieczeństwem i jakością wykonania. Wszystkie funkcje dodatkowe to sprawa drugorzędna, choć nie ma co ukrywać, ważna. Tak więc wybór ten może sprawiać niemało trudu. Wystarczy jednak dobrze się do niego przygotować, aby w konsekwencji tego dokonać satysfakcjonującego zakupu.

Dla małych dzieci najatrakcyjniejsze będą kolorowe zabawki, zarówno te plastikowe, jak i pluszowe, kręcące się w różnych kierunkach. Dzieci uwielbiają wesołe melodie, tak więc nie powinno ich w karuzeli tej zabraknąć. Czy zwracamy uwagę na cenę? Raczej nie, ale to sprawa indywidualna, więc jest zarazem kwestią samodzielnej decyzji. Aktualnie karuzele do łóżeczka dla dzieci nie są drogie. Ich duży wybór gwarantuje możliwość znalezienia idealnej.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes