To, czego szukasz dla siebie

Jaki fotelik rowerowy dla dziecka?

Główne priorytety, którymi należy kierować się przy zakupie fotelika rowerowego to bezpieczeństwo i wygoda. W tym przypadku nie ma kompromisów w relacjach jakość – cena. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, niech lepiej od razu zrezygnuje z zakupu. Wybór fotelików rowerowych jest duży, ale zdecydować się trzeba na jeden – oczywiście najlepszy.

Najpierw ustal kilka szczegółów

Przed zakupem należy ustalić kilka ważnych szczegółów. Dotyczą one wagi dziecka, tego, gdzie fotelik ten zostanie umieszczony (na bagażniku, między siedzeniem a kierownicą czy może na samej kierownicy), a także czy jego wielkość ma znaczenie, czy wiążą się z tym jakieś ograniczenia.

Typy fotelików dziecięcych

Jaki fotelik rowerowy dla dcziecka wybrać?

W Europie obowiązuje norma EN 14344, która została opracowana przez organizację ETRA i określa standardy bezpieczeństwa fotelików rowerowych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 5 roku życia. Są to następujące kategorie:

  • A15 – foteliki do montażu z tyłu, za siodełkiem. Są przeznaczone dla dzieci o wadze do 15 kg.
  • A22 – foteliki przeznaczone do montażu za siodełkiem. Dla dzieci o wadze do 22 kg.
  • C15 – foteliki do montażu między kierownicą a siodełkiem. Przeznaczone dla dzieci o wadze do 15 kg.

Wszystkie mają swoje zalety i wady, zależnie od konkretnego modelu. Foteliki, które posiadają wspomniany powyżej certyfikat, mają odpowiednie proporcje, a także zostały w odpowiedni sposób wyprofilowane. Dodatkowo zostały wykonane z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów. Foteliki te nie mają niebezpiecznych czy ostrych krawędzi. Tworzone są tak, aby dziecko, które w nim siedzi, nie miało najmniejszego kontaktu ze szprychami. Są także odporne na uderzenia i wysokie temperatury.

Zwróć uwagę na funkcje dodatkowe fotelika

Wybór fotelika rowoerowego. Który kupić?
Wybór fotelika rowoerowego. Który kupić?

Producenci dbają o bezpieczeństwo i komfort dzieci, które korzystać będą z ich fotelików. Wprowadzają w związku z tym szereg udogodnień i funkcji, które ten poziom znacznie podnoszą. Dodatkowe opcje w wyposażeniu fotelików rowerowych to najczęściej składane oparcie, regulowana wysokość podnóżków, zdejmowana wyściółka czy powłoka antybakteryjna. Do tego dochodzi regulowane odchylenie oparcia fotelika, regulowana wysokość samego zagłówka oraz amortyzacja. W niektórych modelach jest również oparcie z przodu fotelika. Dobór poszczególnych opcji wykończenia powinien zależeć od indywidualnych oczekiwań i potrzeb.

Podsumowanie – Jaki fotelik rowerowy wybrać?

Znając już wagę swojego dziecka i wiedząc, gdzie fotelik ten będzie zamontowany, można przystąpić do wyboru. Miejsce zakupu nie ma znaczenia. Bez względu na to, czy będzie to sklep stacjonarny, czy internetowy i tak liczyć się będzie bezpieczeństwo i komfort dziecka. Ważne jest wobec tego to, aby odwiedzać sklepy, które posiadają certyfikowany asortyment i wyłącznie najwyższej jakości. Foteliki znanych producentów cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem. Warto więc zorientować się w ofercie. I jeszcze jedno należy ponownie tu podkreślić – cena nie jest dobrym kryterium wyboru!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes