To, czego szukasz dla siebie

Jaką poduszkę do karmienia wybrać?

Ładna, funkcjonalna, a może… tania? Jaka powinna być idealna poduszka do karmienia? Z tym dylematem zmaga się wiele kobiet, szczególnie tych, które dopiero spodziewają się pierwszego dziecka. Czym wobec tego kierować się, wybierając poduszkę tego rodzaju?

Poduszka do karmienia - na co zwrócić uwagę?
Poduszka do karmienia – na co zwrócić uwagę?

Poduszka do karmienia ułatwia ten wyjątkowy i zarazem intensywny etap macierzyństwa. To przedmiot, który odciąża kręgosłup mamy podczas karmienia i zarazem noworodkowi umożliwia leżakowanie w naturalnej pozycji. Jak wybrać odpowiednią poduszkę? Należy wziąć pod uwagę:

  • Wzór

Co prawda poduszka do karmienia jest właściwie przedmiotem służącym głównie tej konkretnej czynności, ale kiedy leży bezużytecznie na kanapie, fotelu czy w innym miejscu, stanowi element wystroju pomieszczenia. Warto więc zwrócić uwagę na jej wygląd, aby dobrze się z całą resztą komponował. Zresztą, mamy, szczególnie te nowoczesne lubią otaczać się pięknymi przedmiotami. Tak więc wygląd ma tu ogromne znaczenie i dokonując wyboru, należy zwrócić uwagę na ten szczegół.

  • Materiał

Poduszki do karmienia używane są przez mamy bardzo intensywnie, czyli po prostu często. W związku z tym częstego wymagają też prania. Tak więc warto zorientować się, z jakiego materiału wybrana poduszka została uszyta, aby z jednej strony pranie to było w ogóle możliwe, a z drugiej zaś nie przyczyniło się do zbyt szybkiego jej zniszczenia. Do polecanych należą wysokiej jakości bawełny, które są w stanie przetrwać częste pranie.

  • Wypełnienie

Bardzo ważne jest to, jaki rodzaj wypełnienia został w poduszce zastosowany. Należy unikać wypełnienia styropianowego. Najlepiej wybrać tę, która została uszyta z certyfikowanego materiału ze znakiem OEKO-TEX Standard 100 i antyalergicznym wypełnieniem – puchatą kulką silikonową. Taka poduszka będzie bezpieczna dla dziecka.

  • Kształt

Należy mieć na uwadze to, że wygląd poduszki do karmienia ma wpływ nie tylko na estetykę przedmiotu, ale przede wszystkim na wygodę oraz bezpieczeństwo. Ważne jest wobec tego to, aby mocno opinała talię i się z niej nie zsuwała. Wówczas dziecko na pewno nie upadnie. W sprzedaży dostępne są poduszki fasolki. To idealny wybór przy karmieniu w pozycji klasycznej, gdy dziecko leży przed brzuchem mamy. Inną propozycją są poduszki rogalik lub kokoszka i obie te propozycje nadają się właściwie do karmienia w każdej pozycji.

  • Rozmiar

Wybierając poduszkę do karmienia, trzeba też sprawdzić jej rozmiar i dopasować ją do wielkości dziecka. Tylko wtedy będzie ona użyteczna w satysfakcjonującym stopniu.

Jak wybrać i kupić poduszkę do karmienia?
Jak wybrać i kupić poduszkę do karmienia?

To w końcu… którą poduszkę wybrać?

Wybrana poduszka do karmienia powinna być bezpieczna, wytrzymała i wygodna. Musi być idealnie dopasowana do wielkości dziecka, pozycji, w której mama karmi, a także do indywidualnych potrzeb malucha. Wybór jest w tym przypadku kwestią indywidualną. Aktualnie w sprzedaży mamy ogromny wybór poduszek do karmienia, które różnią się kształtem, wielkością, rodzajem zastosowanych materiałów, kolorem i ogólnym wyglądem, a nawet poziomem bezpieczeństwa. Przed ostatecznym dokonaniem wyboru należy przede wszystkim określić swoje oczekiwania względem tego przedmiotu.

5.00 avg. rating (99% score) - 2 votes