To, czego szukasz dla siebie

Jaki ciśnieniomierz dla dzieci wybrać?

Troskliwi rodzice lubią mieć wszystko pod kontrolą, a szczególnie ciśnienie swojego dziecka, zawsze, gdy jest konieczność regularnego pomiaru. Choć wybór ciśnieniomierzy przeznaczonych dla dzieci jest całkiem duży, trudno jest zdecydować się na jeden. Wynika to z faktu, iż urządzenia te dość znacznie się od siebie różnią. Na co zawrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?

Wyłącznie naramienny dla dziecka

U dzieci stosuje się ciśnieniomierze naramienne. Małym pacjentom nie zaleca się ciśnieniomierzy nadgarstkowych. Na szczęście duży wybór tych pierwszych gwarantuje możliwość znalezienia tego odpowiedniego, więc nie ma najmniejszych powodów do obaw.

Jaki ciśnieniomierz dla dziecka wybrać?

Jak dopasować mankiet ciśnieniomierza?

Zacznijmy od tego, w jaki sposób dopasować mankiet. Jest to niezwykle ważne, ponieważ ma to ogromny wpływ na wynik pomiaru. Należy wobec tego pamiętać, że mankiet nie powinien być ani za mały, ani za duży. Najtrudniej jest dobrać mankiet dla najmniejszych dzieci, bo może być ciągle za luźny. Z uwagi na to, że jednak wybór mankietów jest duży, każdy znajdzie dla swojego dziecka idealny. W każdym razie można zdecydować się na mankiet uniwersalny lub o niestandardowym rozmiarze, który jest specjalną propozycją dla najmłodszych.

Dobierając rozmiar mankietu, należy zmierzyć ramię w połowie między barkiem a łokciem (obwód). Trzeba pamiętać, że podczas pompowania w mankiecie musi być luz na szerokość dwóch palców. Mankiet powinien obejmować cały obwód ramienia i tym samym szerokość 75% długości ramienia na wysokości od wyrostka barkowego do wyrostka łokciowego.

Ciśnieniomierz dla dziecka – rodzaj zasilania

W przypadku najmłodszych użytkowników najlepszym wyborem będzie zasilanie bateriami. Dla większych dzieci można kupić ciśnieniomierz z zasilaniem sieciowym

Ciśnieniomierz dla małego dziecka

Dodatkowe funkcje urządzenia

Jak wiadomo, pomiaru ciśnienia u dzieci trzeba dokonywać błyskawicznie. Dzieci bardzo się niecierpliwią, przez co długotrwałe i niekoniecznie poprawne wykonywanie tej czynności mogłoby przyczynić się do uzyskania zakłamanego wyniku. Tak więc warto rozejrzeć się za dodatkowymi funkcjami. Jedną z nich jest możliwość ręcznego ustawienia ciśnienia w rękawie. Dzięki temu można zdecydować, do jakiego poziomu zostanie napompowany mankiet. To automatycznie skraca czas badania. Ciekawą opcją jest ciśnieniomierz półautomatyczny. Urządzenie to pozwala na ręczne pompowanie powietrza, a co za tym idzie, samodzielne decydowanie o tym, jak długo mankiet będzie nim napełniany. Doskonała funkcja ciśnieniomierzy to funkcja wykrywania ruchu ciała. Informuje ona o tym, że dziecko podczas mierzenia ciśnienia poruszyło się, co może spowodować uzyskanie niepoprawnego, czy po prostu błędnego wyniku.

Jaki ciśnieniomierz dla dziecka kupić?

Największy wybór ciśnieniomierzy jest w sklepach internetowych. Można w nich dostać urządzenia, które nie tylko spełniają wszystkie podstawowe oczekiwania, ale też są atrakcyjne wizualnie, co dla dzieci ma także bardzo duże znaczenie. To właśnie w sieci ciśnieniomierze można nabyć po korzystnej cenie, więc chociażby i dlatego warto zapoznać się z ich ofertą w tych sklepach.

4.00 avg. rating (89% score) - 1 vote