To, czego szukasz dla siebie

Jaka mata do tańczenia?

Mata do tańca gwarantuje dużą porcję dobrej zabawy nie tylko młodszym i starszym dzieciom, ale nawet dorosłym. Najważniejsze jednak jest to, aby wybrać tę odpowiednią. Maty różnią się nie tylko wyglądem, ale i przede wszystkim funkcjami. Mają ich całkiem wiele, więc wybór jednej z nich nie jest prostym zadaniem.

Rodzaje mat tanecznych

Maty dostępne na rynku mogą mieć różne kształty i funkcje. Jakie rodzaje mat tanecznych są obecnie w sprzedaży? Poniżej prezentacja najpopularniejszych produktów.

  1. Maty taneczne pojedyncze

Do popularnych mat tanecznych należą maty pojedyncze. Mają zwykle kształt kwadratu, prostokąta lub też koła. W sprzedaży można znaleźć maty, które przypominają pianino. Jak nie trudno się domyślić, są to typowe maty muzyczne. Te do prawidłowego działania nie potrzebują podłączenia do telewizora. Ich ogromną zaletą jest to, że doskonale uczą koordynacji, zapewniają ruch, a także naukę dźwięków. Maty, które mają wiele funkcji, pozwalają na wybór dowolnego instrumentu jak pianino, gitara, skrzypce czy trąbka. Maty pojedyncze idealnie nadają się do nauki tańca. Swoim wyglądem mogą przypominać dywanik, w tym przypadku niezwykle funkcjonalny oraz interesujący, na którym znajdują się strzałki i to właśnie one wskazują na to, gdzie i w jakiej kolejności należy stawać. Dużym udogodnieniem jest tu możliwość dostosowania tempa do własnego poziomu.

  • Maty taneczne podwójne

W sprzedaży dostępne są również maty taneczne podwójne. To doskonała propozycja dla kilku osób. Jeżeli więc w domu jest więcej niż jedno dziecko, taka mata będzie strzałem w dziesiątkę, bo miejsca wystarczy dla każdego. Podwójne maty po prostu umożliwiają zabawę dwójce dzieci w jednym czasie. Dzięki tej funkcji można zorganizować dzieciom turniej taneczny. Choć tak naprawdę to niejedyna zaleta tego nowoczesnego rozwiązania.

  • Maty wielofunkcyjne

Należy mieć na uwadze to, że niektóre maty służą nie tylko do nauki tańca, ale również skakania. Ciekawe jest to, że sprawdzą się również w roli osobistego trenera, który pomoże odzyskać dobrą formę i samopoczucie. Wybrane maty taneczne posiadają też gry zręcznościowe i sportowe. Wystarczy podłączyć je do komputera lub telewizora.

Maty taneczne mają mnóstwo zalet. To fantastyczna rozrywka i zarazem ogromna dawka ruchu, który nie męczy tak bardzo, jak zwyczajna aktywność fizyczna. To fantastyczna propozycja na deszczowe dni i jesienno-zimowe długie wieczory. Takie maty wbrew pozorom rozwijają koncentrację, uczą kroków tanecznych i do tego jeszcze wzmacniają mięśnie oraz poprawiają giętkość ciała.

Jaką matę taneczną warto wybrać?

Wybierając matę taneczną, trzeba przede wszystkim sugerować się wiekiem dziecka oraz jego oczekiwaniami. Dla dziecka, które lubi tańczyć, a co za tym idzie, chce nauczyć się pierwszych kroków, warto skoncentrować się na tej właśnie funkcji tego produktu. Osobom bardziej aktywnym spodobać się mogą maty z dodatkowym programem fitness. Jeżeli rodzina jest liczniejsza, korzystnie będzie zastanowić się nad podwójną matą taneczną.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote