To, czego szukasz dla siebie

Jaki przewijak dla niemowlaka wybrać?

Przewijak dla niemowląt to podstawowe wyposażenie pokoju malucha. Zapewnia wygodę podczas przewijania, co wykonuje się od kilku do kilkunastu razy dziennie. Zakup przewijaka wiąże się jednak z koniecznością dokonania wyboru. Na co więc zwrócić uwagę?

Jakie są rodzaje przewijaków?

Obecnie wybór przewijaków jest całkiem spory, a przez to podjęcie decyzji co do zakupu jednego konkretnego, staje się niezwykle trudne. Jakie wobec tego rodzaje przewijaków występują?

  1. Przewijaki na łóżeczko – są często wybierane i atrakcyjne cenowo. Dzięki usztywnieniu i mocowaniu, którym są specjalne nóżki, można bez problemu umieścić przewijak na łóżeczku. Jest on miękki dzięki gąbce i w całości otoczony folią lub ceratką. Dzięki temu nie przemaka. Dla komfortu dziecka na przewijak można rozłożyć pieluszkę. Najnowsze modele posiadają specjalne wyprofilowania, a także podwyższone boki, które zwiększają bezpieczeństwo malucha. Zdarzają się również przewijaki z zagłówkiem.
  • Przewijak na komodę – występuje w dwóch opcjach: wersja przewijaka z komodą oraz sam przewijak do posiadanej już komody. Przewijak z komodą to spójna konstrukcja, która jest automatycznie stabilna i bezpieczna dla dziecka. Kiedy już ono wyrośnie, wystarczy zdemontować górę i komoda wciąż jest dobra do użytku. Jeśli ktoś już ma komodę, może dokupić sam przewijak, który zostanie umocowany do niej na stałe lub też przewijak materiałowy, do położenia na komodzie.
  • Przewijak ścienny – świetne rozwiązanie w ciasnych pomieszczeniach. Montuje się go do ściany. Po rozłożeniu jest całkiem spory, a dodatkowo rodzice mają dostęp do licznych półek i kieszonek przeznaczonych do przechowywania rozmaitych drobiazgów.
  • Przewijak drewniany – przeznaczony na komodę, łóżeczko i ścianę. Do tego trzeba jeszcze dokupić materac, gdyż jest w całości wykonany z drewna.
  • Przewijak turystyczny – to maty do przewijania i dmuchane przewijaki. Maty to tkaniny uzupełnione miękkim wypełnieniem. Niektóre nadają się do prania w pralce. Świetnie sprawdzają się także w miejscach publicznych.

Czym kierować się przy wyborze przewijaka?

Wybór przewijaka to ważna sprawa. Trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii i zacząć od szerokości łóżeczka. W sprzedaży dostępne są przewijaki na łóżeczko 120×60 cm oraz 120×70 cm. Szukając odpowiedniego przewijaka, trzeba też kierować się wagą dziecka oraz jego wielkością. Na pewno nie może być za mały. Kolejna ważna sprawa to miękkość przewijaka. Jeśli jest zbyt twardy czy nieprzyjemny w dotyku, można dokupić specjalne prześcieradło albo po prostu stosować pieluszkę. Można też wybrać przewijak, który jest idealny i gotowy do użytku. Należy również pamiętać o tym, że bezpieczeństwo jest jednak najważniejsze. Bezpieczny przewijak to ten, który ma certyfikat jakości, który jest dowodem tego, iż spełnia normy bezpieczeństwa. Przewijak musi być stabilny i wygodny. Powinien mieć podwyższone boki.

Wybierając przewijak, warto też zwrócić uwagę na wygląd, kolor, wzór. Niech pasuje do wystroju wnętrza, pokoju dziecka. Tego wyboru trzeba jednak dokonać już na końcowym etapie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes