To, czego szukasz dla siebie

Jaki aspirator do nosa wybrać?

Niektórzy rodzice, szczególnie po urodzeniu pierwszego dziecka, o pewnych rzeczach dowiadują się zupełnie niespodziewanie i przypadkowo. I tak właśnie jest z aspiratorem do nosa, z którym stykają się dopiero wtedy, kiedy dziecko dostaje kataru. Ogromny wybór tych urządzeń sprawia, że trudno jest zdecydować się na konkretny. Ponieważ wielu rodziców ma ten sam problem, wyjaśniamy, jak tego wyboru dokonać.

Zacznijmy od tego, czym jest aspirator do nosa

Aspirator do nosa to specjalistyczne urządzenie, które służy do usuwania zalegającej w nozdrzach małego dziecka wydzieliny. Zatkany nos zdecydowanie utrudnia dziecku normalne funkcjonowanie i wykonywanie codziennych czynności. Zaniedbanie tego małego na początku problemu może doprowadzić do poważniejszych schorzeń jak zapalenie ucha środkowego, zapalenie oskrzeli czy zapalenie zatok. Nie należy więc go w żadnym stopniu bagatelizować.

Na co zwrócić uwagę wybierając aspirator do nosa?

Zanim dokonamy zakupu aspiratora, musimy zdecydować się na konkretny model, a to nie jest proste, gdyż obecnie w sprzedaży dostępne są bardzo różne urządzenia przeznaczone do udrażniania dziecięcego noska. Na co w takim razie zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:

  • Sposób działania – gruszka, na wdech, do odkurzacza, mieszany, elektryczny na baterie, elektryczny do prądu.
  • Łatwość utrzymania higieny.
  • Bezpieczeństwo.
  • Dodatkowe akcesoria – zapasowy filtr czy końcówki.

Jedną z polecanych propozycji jest aspirator ustny. Urządzenie to jest tanie, lekkie oraz łatwe w obsłudze. Ze względu na nieduże wymiary, można je zabrać w różne miejsca. Aspirator ten wykonany jest z plastiku. Posiada podłużny zbiorniczek oraz giętką rurkę, która jest zakończona specjalną końcówką. To właśnie ten element przykłada się do noska dziecka. Po drugiej stronie zbiorniczka znajduje się rurka z ustnikiem, która służy do zasysania powietrza.

Innym polecanym aspiratorem jest aspirator elektryczny. Jest też prosty w obsłudze, funkcjonalny i bardzo poręczny. Nie potrzebuje filtrów, a zasila się go bateriami. Moc ssąca powinna wynosić minimum 50 kPa.

Ciekawym urządzeniem są aspiratory do odkurzacza. Aspirator jest skuteczny i stanowi świetną alternatywę dla tych aspiratorów, które nie są dla rodziców zbyt przyjemne w obsłudze. Niektórzy jednak podchodzą do niego ostrożnie i z dystansem. W końcu wydzielinę odciąga się w tym przypadku odkurzaczem, a nie ustnie. Wydaje się to dość drastyczne, ale jak się okazuje, jest całkiem bezpieczne i wygodne. Warto więc rozważyć zakup tego aspiratora.

Który aspirator do nosa wybrać?

Przed wyborem aspiratora trzeba przede wszystkim na spokojnie zastanowić się nad tym, jaki będzie dobrze służył użytkownikowi, określić budżet, a także to, gdzie i jak będzie użytkowany. Należy również mieć na uwadze to, aby urządzenie wybrane posiadało wymagane atesty, a także rekomendacje ważnych oraz szanowanych instytucji i placówek. Aspirator musi być przede wszystkim wykonany z bezpiecznych materiałów i działać w sposób bezpieczny.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote