To, czego szukasz dla siebie

Czy warto kupić budzik świetlny?

Poranne wstawanie z łóżka bywa dla wielu osób potwornie trudne. Jeszcze trudniej wstaje się w okresie jesienno-zimowym. Pomóc w szybszym opuszczeniu sypialni może porządny budzik. Czy takim właśnie jest budzik świetlny?

Jak działa budzik świetlny?

Budzik świetlny działa w sposób bardzo łagodny, ale i zarazem skuteczny. Wykorzystuje naturalne procesy, jakie zachodzą w organizmie człowieka. Jak wiadomo, nasz zegar biologiczny regulowany jest przez światło słoneczne. Kiedy w pokoju robi się coraz jaśniej, mózg uświadamia sobie, że zaczyna się dzień. Budzik świetlny jest wobec tego tak zwanym stymulatorem wschodu słońca, który jest połączony ze zwykłym budzikiem. Budzik ten dzwoni, ale zanim zacznie rozbrzmiewać melodia alarmu, zostanie emitowane światło o rosnącym natężeniu. Dzięki takiemu połączeniu funkcji budzika osoba, która się nim posługuje, wybudza się w zupełnie innym nastroju, jest bardziej rześka i ma więcej energii.

Jaki budzik świetlny kupić?

Wybierając budzik świetlny należy zwrócić uwagę na:

  • funkcje,
  • metodę zasilania,
  • wygląd,
  • cenę.

Wybór budzików świetlnych aktualnie jest bardzo duży. Każdy więc może znaleźć dla siebie idealny. Poszczególne produkty różnią się funkcjami, sposobem zasilania, wyglądem oraz ceną. Oczywiście oferują je różni producenci. Niektóre są wyposażone w energooszczędną lampę LED, która emituje światło o stopniowo zwiększającym się natężeniu i to w kilku różnych kolorach. Dźwięki, jakie są do wyboru to najczęściej przyjemne odgłosy natury. Tak jak i w zwykłych budzikach, tak i w tym jest funkcja drzemki. Inne modele mają lampę budzącą, która służy jednocześnie jako lampka nocna. Do najciekawszych należą te, które są wyposażone w lampę LED rano imitującą wschód, a wieczorem zachód słońca. Budziki te przybierają najróżniejsze kształty. Wśród nich znaleźć można te bardziej nowoczesne i eleganckie, a także proste, nie wywierające większego wrażenia. To idealny wybór do sypialni, w której przebywa dziecko.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes