To, czego szukasz dla siebie

Jaki płyn do kąpieli dla niemowląt?

Kąpiel jest bardzo ważną codzienną czynnością wykonywaną przez każdego z nas. Okazuje się jednak, że w przypadku niemowląt, staje się jeszcze ważniejsza. Mają one nieco większe wymagania chociażby w zakresie stosowanych kosmetyków. Choć wybór produktów jest duży, mamom ciężko jest zdecydować się na jeden z nich. Podpowiadamy, które kosmetyki są dla dzieci w tym wieku warte uwagi.

Płyn, żel czy emulsja?

Aktualnie w sprzedaży dostępne są różne produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry małego dziecka, w tym produkty do mycia niemowląt. Do popularnych należą płyny, żele oraz emulsje. Który z nich wybrać? Który będzie najlepszy? Preparaty te różnią się od siebie nie tylko nazwą. Zdecydowanie różnicę zauważa się także w gęstości, która wynika chociażby z zastosowania innych formuł kosmetycznych. Najgęstsze są żele, a z kolei najrzadsze emulsje.

W sprzedaży można znaleźć produkty, które nie mają zapachu albo zapach mają, ale wyłącznie naturalny. Właściwie wybór między płynem, żelem a emulsją do mycia niemowląt to kwestia indywidualnej decyzji. Każdy z tych produktów, o ile posiada bezpieczny dla dziecka skład, nie zawiera sztucznych barwników oraz intensywnych składników zapachowych, będzie dobrym wyborem. Dobrze jest, jeśli produkt jest hipoalergiczny, przeznaczony do skóry wrażliwej. I jeszcze jedno – pompka. Butelka z pompką ułatwi kąpiel, gdyż będzie można dużo łatwiej pobrać odpowiednią ilość produktu.

Płyny 2 w 1 do mycia ciała i włosów

Wśród polecanych są między innymi płyny 2 w 1, które służą do mycia ciała i włosów. Są to produkty uniwersalne i wygodne w zastosowaniu, a nawet ekonomiczne. Nie trzeba kupować dwóch różnych produktów, oddzielnego do włosów i drugiego do ciała. Opcja ta sprawdzi się jednak w sytuacji, jeśli dziecko nie ma żadnych problemów ze skórą głowy.

Skład kosmetyków przeznaczonych dla niemowląt

O składnikach środków myjących dla niemowląt warto wypowiedzieć się nieco szerzej. Jest to niezwykle ważny temat, jeśli nawet nie najważniejszy. Produkty przeznaczone do mycia niemowląt powinny być skuteczne, ale i zarazem łagodne. Chodzi o to, aby nie zawierały detergentów, które będą powodowały szczypanie oczu, a także wysuszenie i podrażnienie skóry. W związku z tym najlepiej, aby kosmetyki te nie zawierały SLS, SLES oraz konserwantów o działaniu drażniącym na skórę. Należy wybierać takie produkty, które nie uczulają. Zaleca się również kupowanie stale tego samego, wypróbowanego już produktu, z uwagi na to, że zmiany kosmetyków mogłyby przyczynić się do niepożądanych reakcji skórnych.

Wielu rodziców, szczególnie tych „świeżo upieczonych”, ma poważny problem z wyborem kosmetyków do pielęgnacji niemowlaka. Być może wynika to z ich niewiedzy, a może powodem jest po prostu tak duże urozmaicenie asortymentu. W każdym razie wybór ten jest niezwykle ważny. Należy pamiętać, że doprowadzić do niewłaściwych reakcji skórnych u tak małych dzieci można bardzo szybko, ale pozbyć się tego problemu jest już zdecydowanie trudniej. Lepiej nie ryzykować, a kupując konkretny produkt, mieć pewność, że będzie odpowiedni.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes