To, czego szukasz dla siebie

Jaki podgrzewacz do butelek wybrać?

Podgrzewacze do butelek jak sama nazwa wskazuje, służą do podgrzewania posiłków. Konstrukcja ich działania jest prosta, ale mimo to wybór sprawia niemały problem. Wielu rodziców dopytuje, czym kierować się wybierając jeden z nich i na co zwrócić uwagę. 

Zacznijmy od tego, czy podgrzewacz w ogóle jest potrzebny

Na temat przydatności podgrzewaczy do butelek, każdy wypowiada się zgodnie ze swoją opinią. Tak więc ile osób, tyle różnych jest wypowiedzi. Jednak można śmiało stwierdzić, że urządzenie to jest wielkim ułatwieniem. Nadaje się do podgrzewania mleka w butelce, jak i jedzenia w słoiczku. Taki podgrzewacz może się przydać w wielu miejscach, szczególnie w podróży, gdy nie ma dostępu do kuchni.

Mechanizm działania klasycznego podgrzewacza jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić go wodą i odczekać, aż ta podgrzeje się do ustawionej temperatury. Tak przygotowana kąpiel wodna będzie już gotowa do podgrzania posiłku. Wystarczy tylko umieścić w nim słoiczek czy butelkę.

Rodzaje podgrzewaczy do butelek

Oprócz klasycznych podgrzewaczy w sprzedaży dostępne są urządzenia 3 w 1, umożliwiające dodatkową sterylizację butelek, a także przygotowywanie posiłków. Te standardowe przeznaczone są do domowego użytku. Dziś producenci oferują je w wielu wersjach i z różnymi funkcjami. Teraz kupić można podgrzewacze, które nie wymagają dostępu do zasilania. Działają dzięki zastosowaniu specjalnego żelu. Na uwagę zasługują podgrzewacze z funkcją sterylizatora, które coraz częściej w wyposażeniu mają także blender. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się podgrzewacze turystyczne, do samochodu. Zasilane są z gniazda zapalniczki samochodowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając podgrzewacz do butelek?

Na co zwrócić uwagę wybierając podgrzewacz do butelek?

Wybierając podgrzewacz do butelek, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych cech czy parametrów. Oto i one:

  1. Moc – im wyższa jest moc, tym lepiej. Ma to wpływ na szybkość podgrzewania pokarmu.
  2. Sposób zasilania – jeśli będzie używany w domu, to najlepiej wybrać model zasilany sieciowo. Dobrze, aby podgrzewacz był większy, bo wtedy bez problemu pomieści butelki każdego rozmiaru.
  3. Zakres temperatury – warto, by podgrzewacz generował temperaturę do 100 stopni. To umożliwi podgrzewanie posiłków różnego rodzaju, różnej gęstości, a nawet sterylizację butelek.
  4. Funkcja utrzymywania ciepła – dzięki tej funkcji woda przez dłuższy czas będzie utrzymywała oczekiwaną temperaturę.
  5. Dodatkowe funkcje – wyświetlacz, automatyczne wyłączanie, blender, gotowanie na parze, koszyczek na słoiczki, sygnał dźwiękowy.

Cena podgrzewacza do butelek nie jest zbyt wygórowana, a korzyści płynące z możliwości używania tego nowoczesnego urządzenia przekonują coraz więcej rodziców do zakupu. Jest to jak najbardziej, dobra decyzja. Co prawda można obyć się bez podgrzewacza, a przykładem tego są chociażby nasze mamy i babcie, które nie miały dostępu do takich udogodnień. Jednak skoro istnieją, to dlaczego z nich nie korzystać. Warto więc poważnie przemyśleć kwestię zakupu funkcjonalnego podgrzewacza.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes