To, czego szukasz dla siebie

Jaki prezent na roczek?

Kupowanie prezentów dla dzieci to świetna zabawa, ogromna radość, ale i wyzwanie. Nie jest łatwo sprostać ich oczekiwaniom i dokonać wyboru spośród tak wielu ciekawych propozycji. Pytanie wobec tego – co nadaje się na prezent na roczek?

Prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki

Wybór prezentów zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki jest ogromny. Wśród propozycji znaleźć można między innymi następujące:

  1. Lalki

Lalka dla rocznego dziecka jest całkiem atrakcyjną zabawką. Trzeba jednak wybrać model, który nie będzie zawierał drobnych elementów. Warto natomiast, aby była to lalka edukacyjna, a więc bardziej realistyczna.

  • Wózki dla lalek i akcesoria

Małe dziewczynki uwielbiają wózki dla lalek. Będą je wspomagać podczas stawiania pierwszych nieudolnych kroków, a jeśli już samodzielnie stąpają po ziemi, sprawiać jeszcze większą frajdę w czasie spacerowania po parku, przydomowym trawniku czy gdziekolwiek indziej. Taki wózek na pewno posłuży dziewczynkom zdecydowanie dłużej, także w kolejnych latach.

  • Zabawki do ciągania

Zabawki do ciągania to już opcja nie tylko dla dziewczynek, ale i chłopców. I nie chodzi tu tylko o typowe pieski, kotki czy kaczuszki, ale także o wszelkiego rodzaju wózki – przyczepki, które idealnie sprawdzą się w piaskownicy i w domu, do transportu zabawek.

  • Jeździki i rowerki biegowe

Prezent z wyższej półki to jeździki oraz rowerki biegowe. Takie pojazdy to marzenie każdego chłopca i niejednej dziewczynki. To wszelkiego rodzaju samochody, motocykle i rowery, które napędzane siłą małych nóżek sprawiają dzieciom mnóstwo frajdy. To idealna zabawka, którą można bawić się zarówno w mieszkaniu, jak i przede wszystkim na zewnątrz.

  • Skoczki i bujaki

Skoczki i bujaczki to fantastyczna sprawa. Zapewnią dziecku mnóstwo ruchu i jeszcze więcej dobrej zabawy. Przybierające postać przeróżnych zwierzątek, spodobają się każdemu dziecku bez najmniejszego wyjątku. Gumowe skoczki i pluszowe bujaczki to świetny pomysł na prezent dla rocznego dziecka.

  • Wieże i piramidy

Dzieci w tym wieku uwielbiają bawić się konstruktorów i budowniczych. Budują wieże z klocków i plastikowych kubeczków. Warto więc pomyśleć o jakiejś ciekawej wieży lub piramidzie, zabawce niezwykle kolorowej, składającej się z wielu ciekawych elementów.

  • Sortery

Sortery umożliwiają dopasowanie odpowiednich kształtów do otworów, co sprawia dużo radości, a dla początkujących maluchów, stanowi niemałe wyzwanie. Sorter jest prostą zabawkę, ale mimo to niezwykle rozwijającą dziecko. Dzięki niej może ćwiczyć koordynację oko-ręka, rozwijać umiejętności związane z motoryką małą, a także uczyć się kształtów i kolorów.

  • Domki i namioty

Hitem wśród prezentów dla rocznych dzieci są wszelkiego rodzaju domki i namioty. Można z nich korzystać w domu i na zewnątrz. Z jednej strony tworzą przytulną przestrzeń dostępną tylko dla dziecka. Z drugiej zaś osłaniają od słońca, gdy namiot znajduje się w ogrodzie.

  • Suchy basen z piłkami

Które dziecko nie lubi szaleć w kulkach. Tak więc suchy basen z kolorowymi kulkami wypełnionymi po brzegi to świetna sprawa – idealny prezent dla chłopca i dziewczynki. Dzięki niemu można stworzyć dziecku mini plac czy pokój zabaw. Teraz wszystkie te zabawki można znaleźć w stacjonarnych i internetowych sklepach oferujących asortyment dla dzieci.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote