To, czego szukasz dla siebie

Jaki kubek niekapek wybrać?

Nie ma nic gorszego jak zalana torebka lub wnętrze samochodu z powodu cieknącej butelki. Jeśli jest to tylko woda, nie ma większej paniki, ale dzieci piją różne napoje, a niektóre z nich dość intensywnie farbują. Czy istnieją wobec tego butelki, które nie ciekną? Czy są nimi kubki niekapki? Sprawdźmy!

Kubki niekapki – najpopularniejsze rodzaje

Wyróżnia się różne rodzaje kubków niekapków. Warto wymienić te najpopularniejsze.

  • Kubek Medela

Ma specyficzny kształt, który umożliwia maluchowi picie w pozycji półsiedzącej. Zaleca się stosowanie go u dzieci kilkutygodniowych.

  • Kubek niekapek z miękkim ustnikiem

Przeznaczony dla dzieci w wieku od czwartego miesiąca życia. Posiada miękki ustnik, który ułatwia przejście z butelki na kubek.

  • Kubek niekapek z osłonką

Kubki tego rodzaju posiadają specjalną osłonkę, która zabezpiecza ustnik przed zarazkami. Ten wyróżnia się także większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

  • Kubek niekapek z plastikowym ustnikiem

Kubki te przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1 roku życia. Twardy ustnik to dobre rozwiązanie dla dzieci, które zwykle gryzą go i w ten sposób niszczą, gdy jest wykonany z gumy czy silikonu. Ten rodzaj kubka przygotowuje dziecko do korzystania ze zwykłego kubka.

  • Niekapek z płaskim ustnikiem

Kubki z płaskim ustnikiem są idealnym wyborem dla dzieci od 14 miesiąca życia. Też przygotowują do picia z normalnego kubka.

Wady i zalety kubków niekapków

Jak się okazuje, kubki niekapki mają wiele zalet. Jeśli chodzi o wady, należałoby już nieco dłużej się nad nimi zastanowić, bo znaleźć je jest ciężko.

Zalety:

  • dzięki odruchowi ssania, uspokajają dziecko podczas picia,
  • chronią dziecko i otoczenie przed zalaniem,
  • przygotowują do picia ze zwykłego kubka,
  • umożliwiają dziecku samodzielne picie.

Wady:

  • cena, bo za dobry kubek trzeba sporo zapłacić.

Czy warto kupić kubek niekapek i czym kierować się przy wyborze?

Z wielu powodów warto kupić kubek niekapek. Wspominają o tym nawet pediatrzy i ortodonci. Informują, że nieprawdą jest to, iż kubki te mają negatywny wpływ na rozwój dziecka i problemy ze zgryzem czy wymową.

Wybierając kubek niekapek, trzeba zwrócić uwagę na wiek dziecka, a następnie na rodzaj materiałów, z których został wykonany. Powinien to być atestowany, certyfikowany, a więc bezpieczny kubek przeznaczony do picia dla dzieci w określonym wieku. Ważne jest również to, aby kubek ten nie posiadał drobnych elementów, którymi dziecko mogłoby się udławić. Warto też skupić swoją uwagę na pojemności kubka oraz sposobie zamknięcia.

Kupując kubek, dobrze jest zorientować się, czy ewentualnie można dokupić rurkę, jeśli taką posiada lub inny element. I… trzeba też przemyśleć kwestię czyszczenia. Kubek powinien być pod tym względem i prosty, i wygodny.

A cena? Nie ma znaczenia. Liczy się jakość. Dobrze wybrany kubek niekapek może służyć dziecku nawet przez kilka miesięcy. Jak widać powyżej, w sprzedaży dostępne są kubki różnego rodzaju, a co za tym idzie, te przeznaczone są dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. To oznacza, że gdy dziecko podrośnie i stanie się jeszcze samodzielniejsze, będzie trzeba ponownie rozejrzeć się za takim gadżetem.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes