To, czego szukasz dla siebie

Niania elektroniczna – którą wybrać?

Czy niania elektroniczna jest urządzeniem pierwszej potrzeby? Zdecydowanie nie, ale… wielu rodziców poważnie zastanawia się nad jej zakupem, gdyż w niektórych sytuacjach bywa bardzo pomocna. Niania elektroniczna przydaje się w domu i poza domem. Ma przede wszystkim wiele zalet. Warto więc poznać ją bliżej.

Choć niania elektroniczna może być prawdziwym cudem techniki, nie zastąpi dziecku rodzica i opieki, jaką jest w stanie mu zapewnić. Niemniej jednak zdecydowanie ją wspomoże. Warto w takim razie zastanowić się nad jej kupnem.

Niania elektroniczna – podstawowe rodzaje

Wyróżnia się trzy rodzaje urządzeń. Są to: nianie wi-fi, nianie audio-wideo oraz nianie audio. Niania wi-fi jest przeznaczona do zastosowania w mieszkaniu, w którym znajduje się router. Odbiornikiem jest wówczas dowolne urządzenie mobilne. Dzięki temu rodzic może obserwować swoje dziecko w smartfonie.

Niania audio-wideo ma zasięg kilkudziesięciu lub nawet kilkuset metrów. Przekazują dźwięk i obraz pokoju dziecka za pomocą kamery, a także mikrofonu. Można więc spokojnie wyjść na chwilę do ogrodu czy na taras, nie tracąc kontroli nad swoim dzieckiem.

Niania audio to proste urządzenie, jedno z najstarszych. Działa jak znane walkie-talkie. Przekazuje tylko dźwięki, które dochodzą z pokoju, gdzie znajduje się dziecko. To jednocześnie najtańsza niania dostępna w sprzedaży. Dziś już nie cieszy się taką popularnością jak kiedyś.

Niania elektroniczna z funkcją monitorowania oddechu

Niania elektroniczna wyposażona w funkcję monitorowania oddechu zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej. Urządzenie kontroluje oddech dziecka. Aby działało poprawnie, trzeba specjalne dyski sensorowe włożyć pod materac, na którym śpi dziecko. Niania ta jest w stanie poinformować rodzica o zatrzymaniu oddechu już po 15-20 sekundach. Szukając niani dla swojego dziecka, warto zastanowić się nad jedną z tych, które posiadają tę funkcję.

Komu przyda się taka niania?

Niania elektroniczna może posłużyć każdemu, kto ma małe dziecko. Jednak przyda się w szczególności rodzicom, którym urodził się wcześniak, mają duży dom, pracują zdalnie, w domu jest jeszcze drugie dziecko wymagające opieki, bądź dziecko zostaje z innymi osobami. To idealny wybór dla wszystkich rodziców, którzy chcą mieć stałą kontrolę nad dzieckiem śpiącym w swoim pokoju. Dzięki urządzeniu nie będą musieli co chwilę do niego zaglądać. Muszą tylko wybrać odpowiednią, funkcjonalną nianię.

Czym kierować się przy wyborze niani elektronicznej? Wybierając nianię, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na parametry monitora, zasięg i zasilanie. Zasilanie powinno być niezawodne, a zasięg jak największy. Obraz zaś musi być jak najwyraźniejszy. Wybór tych urządzeń jest bardzo duży. Cena i wygląd na pewno nie mają tu żadnego znaczenia. Dużo ważniejsza jest jego funkcjonalność. Dobrze wybrana niania na pewno będzie przydatna od pierwszego dnia życia dziecka i posłuży przez długie miesiące. Solidnie wykonane urządzenie można wykorzystać nie tylko przy jednym dziecku, ale przy kolejnych również.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote