To, czego szukasz dla siebie

Jaki projektor dla dzieci wybrać?

Projektor dla dzieci ma bardzo szerokie zastosowanie. Uspokaja płaczące dzieci, może wskazać im drogę do toalety lub sypialni rodziców, nierzadko też daje poczucie bezpieczeństwa i edukuje. Wszystko zależy od modelu i jego funkcji, a tych jest coraz więcej. Warto więc wypowiedzieć się na ten temat nieco szerzej, aby bliżej poznać to urządzenie i ułatwić sobie dokonanie wyboru.

Rodzaje projektorów

Wymienić można różne rodzaje projektorów, które służyć modą w pokoju dziecka. Oto kilka propozycji.

  1. Projektor dla dzieci – lampka nocna

Projektor ten ustawia się na stoliku w okolicy łóżka, gdzie służy jako lampka. Dość nietypowa, ale jednak. Można włączyć melodyjkę, projekcję obrazków lub bajek, a nawet delikatne światło. Niektóre modele umożliwiają korzystanie tylko z jednej funkcji, czyli na przykład z lampki.

  • Projektor dla dzieci z karuzelą

Projektor tego rodzaju to dobry wybór dla maluchów, które leżą w łóżeczku. Karuzela się kręci, gra muzyka, a na suficie i ścianach pojawiają się ciekawe efekty świetlne. To zainteresuje każdego malucha. Takie zabawki rozwijają zmysły dzieci, a także interesują.

  • Projektor dla dzieci – przytulanka

Projektor w tej formie to maskotka i projektor w jednym. Wyświetla obraz, uspokaja dziecko melodią, a do tego może służyć do przytulania. To wielofunkcyjna zabawka, którą ze względu na nieduże rozmiary, można zabrać ze sobą dosłownie w każde miejsce.

  • Projektor dla dzieci w postaci latarki led

Ten projektor jest przeznaczony dla starszych dzieci. Latarka, która świeci jak projektor to fantastyczny gadżet. Może służyć do wyświetlania ulubionych bohaterów z bajek na suficie czy ścianie. Ma także funkcję zwykłej latarki, która może przydać się w wielu miejscach i sytuacjach.

Czym kierować się przy wyborze projektora?

Wybierając projektor dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Należy przede wszystkim sprawdzić, czy poziom światła nie jest zbyt jasny, ani też za ciemny, czy można go regulować. Powinien mieć delikatne barwy, aby uspokajał, a nie przeciwnie. Warto sprawdzić, czy posiada funkcję samodzielnego wyłączania się po określonym czasie.

Trzeba konieczne zorientować się, co projektor ten wyświetla. Czy są to tylko gwiazdki, czy może jakieś scenki z bajek, obrazki. Trzeba koniecznie dowiedzieć się, w jaki sposób projektor ten jest zasilany. Jeśli ma służyć do usypiania dziecka, warto wybrać model, który będzie miał duży wybór różnych melodii. Niektóre są wyposażone w kartę pamięci, na którą można samodzielnie wgrać wybrane kołysanki. Należy pamiętać, że projektory są różne i by wybrać jeden, powinno się najpierw określić swoje potrzeby i oczekiwania, a także gust dziecka.

Co na temat projektorów sądzą lekarze?

Lekarze nie mają nic przeciwko projektorom dla dzieci, ale pod jednym warunkiem. Nie powinno się kupować ich noworodkom do 3 miesiąca życia. Chodzi głównie o obraz, który się przemieszcza. Projektor karuzela to ich zdaniem świetna zabawka, ale lepiej niech posiada funkcję, dzięki której będzie można ją na początku unieruchomić. Wiszące maskotki jak najbardziej, uspokajająca melodia również jest na plus, ale funkcja przemieszczania się wyświetlanego obrazu przyda się dopiero po trzech miesiącach od narodzin.

Dobrze wybrany projektor będzie służył dziecku nie tylko na etapie częstego leżakowania w łóżeczku, ale również później. Warto w takim razie zwrócić uwagę na jego funkcje i sposób wykonania. Im ciekawszy model, tym lepiej i dłużej będzie służył. Takie zabawki są nieco droższe, ale i warte swej ceny.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes