To, czego szukasz dla siebie

Jaki proszek do prania dla niemowlaka wybrać?

Nie ma mamy na świecie, która nie zastanawiałaby się nad pierwszym proszkiem do prania dla swojego dziecka. Zadanie faktycznie jest trudne, bo wybór proszków jest bardzo duży, a skóra dziecka niezwykle delikatna. Jednak przy pomocy ekspertów, tego wyboru można dokonać dużo łatwiej.

Zacznijmy od tego, dlaczego dobór proszku jest tak bardzo ważny

Skóra niemowląt jest bardzo wrażliwa. Dlatego do prania ich ubranek powinno się używać wyłącznie proszków dla nich bezpiecznych, specjalnych, które zawierają delikatny skład. Jest to niezwykle ważne, ponieważ proszki przeznaczone dla dorosłych zawierają liczne detergenty. Te mogą szkodzić małym dzieciom, wywoływać reakcje alergiczne oraz podrażnienia skóry. Stosowanie proszków przeznaczonych dla tej grupy wiekowej pozwala znacznie ograniczyć to ryzyko.

Jak bezpiecznie wybrać proszek dla dziecka?

Udając się do sklepu po proszek dla niemowlaka, trzeba po prostu od razu przejść do działu środków dla dzieci. Należy sięgać po proszki dla niemowląt, a taka informacja zawsze znajduje się na opakowaniu. Po drugie należy uważnie przyjrzeć się składnikom. Trzeba unikać proszków, które w swoim składzie mają detergenty. Jeszcze lepiej, by były to składniki naturalne. Jeśli dziecko nie ma wyjątkowo wrażliwej skóry czy konkretnych związanych z nią problemów, to wybór dobrego proszku nie powinien być zbyt trudny. 

Dozowanie proszku

Wiele mam dopytuje, jak dozować taki proszek, aby nie przesadzić z ilością, a jednak by to pranie się dobrze wyprało. W tym przypadku należy kierować się zaleceniami producenta. Proszek dla niemowląt może być w wersji skoncentrowanej lub nie i od tego zależy dawkowanie. Przesadzona ilość proszku może wywołać reakcje alergiczne i nie ma znaczenia to, czy płukanie było podwójne, potrójne czy tylko jednorazowe. Tak więc w tej kwestii trzeba również czytać ulotkę, czy informacje na opakowaniu.

A może zamiast proszku płyn do prania dla niemowląt?

Dla niektórych osób proszek kojarzy się ze staromodnym środkiem piorącym. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju płyny do prania. Chodzi tu zarówno o produkty dla dorosłych, jak i niemowląt oraz starszych dzieci. Okazuje się jednak, że forma środka piorącego jest kwestią mocno indywidualną. Wyboru należy dokonać na podstawie indywidualnych preferencji lub też przyzwyczajeń. Najważniejszy w tym przypadku jest skład.

Jak widać, wybór proszku dla niemowląt nie jest aż tak bardzo trudny, jak na początku się wydaje. Oczywiście w sklepach środków piorących jest ogrom. Jednak już na pierwszym etapie wyboru niektóre produkty można od razu skreślić, odstawić na bok. To upraszcza podjęcie decyzji. Należy spojrzeć do składu i odrzucić te produkty, które zawierają wszystko, co wzbudza obawy, a przede wszystkim detergenty. Producent, cena, konsystencja czy forma to kwestia indywidualnych upodobań. Na pewno nie powinno się kierować ceną, ponieważ często prowadzi do złych wyborów. Nie zawsze tani proszek jest najgorszy i nie zawsze najdroższy jest najlepszym.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes