To, czego szukasz dla siebie

Jaki wybrać odkurzacz gdy w domu są dzieci?

Mogłoby się wydawać, że zakup odkurzacza jest prostym zadaniem, bo przecież wystarczy określić budżet, wybrać parametry urządzenia i funkcje. Tymczasem okazuje się, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdy w domu mieszkają dzieci. Jaki odkurzacz wtedy będzie najlepszy?

Odkurzacz, który spełni oczekiwania całej rodziny

Dzieci są słodkie i kochane, ale robią potworny bałagan. Tu coś rozsypią, tam wejdą w butach, gdzieś znowu nakruszą. Funkcjonowanie w takich warunkach bez dobrego odkurzacza byłoby mocno utrudnione. Trzeba w związku z tym do wyboru odkurzacza podejść poważnie i z pełnym zaangażowaniem. Warto zwrócić uwagę na filtry odpowiadające za skuteczne zatrzymywanie brudu.

Kolejną ważną kwestią jest poziom hałasu, czy inaczej, głośność. Wiele mam odkurza podczas snu dziecka, bo to jedyna okazja, by zrobić to dokładnie i bez ciągłego odrywania się od tej czynności. Do polecanych odkurzaczy należą również pionowe bezprzewodowe. Są wygodne w użyciu, a z uwagi na brak kabla, umożliwiają swobodne przemieszczanie się po całym mieszkaniu i zapewniają łatwe docieranie do trudniej dostępnych miejsc. Ciekawą opcją są także odkurzacze 3w1. Ten model pozwala na odkurzanie podłogi i mycie jej w jednym czasie. Odbywa się to przy użyciu samej wody, bez zastosowania detergentów. To wersja dla mocno zajętych rodziców.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wybierając odkurzacz do domu, w którym mieszkają dzieci, trzeba rozejrzeć się za modelem z dużą mocą. Dzięki temu będzie zdecydowanie łatwiej usunąć wszelkie brudy dosłownie z każdej powierzchni – paneli, terakoty, wykładziny dywanowej, dywanu itd. Z uwagi na dzieci, ale i ze względu na własne zdrowie i samopoczucie, warto rozejrzeć się w ofercie odkurzaczy przystosowanych do potrzeb alergików.

W tej grupie urządzeń znajdują się przede wszystkim odkurzacze bezworkowe, ponieważ tuż po zakończeniu porządków można sprawnie i wygodnie pozbyć się zalegających w nim zanieczyszczeń. O odkurzaniu i jednoczesnym myciu podłóg wspomnieliśmy już nieco w powyższym akapicie. Warto jednak dodać coś więcej na temat odkurzaczy piorących, które w przypadku posiadania dzieci, mogą okazać się niezwykle przydatne.

Taki odkurzacz jest wyposażony w filtr wody, który powstrzymuje rozwój zarówno bakterii, jak i grzybów. Poza tym mając taki odkurzacz, w każdej chwili i zawsze, kiedy pojawia się potrzeba, można sprawnie i wygodnie wyprać dowolną powierzchnię, a każdy rodzic zapewne przyzna, że przy dzieciach tego rodzaju plamy i podobne zabrudzenia pojawiają się bardzo często.

Podsumowując, kupując odkurzacz do domu, w którym mieszkają dzieci, trzeba wziąć pod uwagę – moc urządzenia, jego funkcje, pojemność zbiornika i sposób opróżniania go. Przy wyborze tym można też sugerować się marką, wielkością odkurzacza oraz jego ceną. Cena jest natomiast najmniej ważna z uwagi na to, że nie ma reguły i zasady, która wskazywałaby na to, że droższy jest lepszy a tańszy gorszy. Aktualnie wybór odkurzaczy idealnych dla rodzin z dziećmi jest duży, a możliwość ich zakupu zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, zwiększa wygodę danej transakcji.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes