To, czego szukasz dla siebie

Jaki nocnik dla dziecka wybrać?

Gdy dziecko kończy etap noszenia pieluszek, rodzice z zapałem zabierają się za przegląd oferty nocników. Z uwagi na to, że ich wybór jest ogromny, trudno tak od razu wybrać ten, który spodoba się maluchowi i zarazem dopasuje się do niego pod kątem technicznym. Wynika to między innymi z faktu, iż wielu rodziców nie ma pojęcia, czym w ogóle kierować się przy tym wyborze i na co zwrócić uwagę.

Na co zwrócić uwagę wybierając nocnik?

Wybierając nocnik zarówno dla syna, jak i córki, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, dzięki czemu zakup będzie trafiony w stu procentach i zarazem w pełni satysfakcjonujący tak dla rodziców, jak też przede wszystkim dla samego dziecka. Oto kilka podpowiedzi.

  • Wygląd i dodatkowe funkcje

Rodzicom może jest wszystko jedno, ale dzieci z pewnością zwrócą uwagę na wygląd swojego nowego nabytku. Tak więc warto wybrać nocnik w ulubionym kolorze dziecka, może też z bohaterem ulubionej bajki. Jeśli jest fanem muzyki, warto zdecydować się na model z dźwiękami. Wówczas każdorazowe korzystanie z nocnika będzie sprawiało mu radość, a przyzwyczajenie dziecka do tej formy załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych, stanie się znacznie łatwiejsze.

  • Kształt

Zapewne początkowo dziecko będzie siedziało na nocniku dość długo, chociażby w czasie nauki korzystania z tego urządzenia. Trzeba więc zadbać o to, aby było mu wygodnie. Nocnik musi być dopasowany rozmiarem, nie może być ani za mały, ani za duży. Wśród polecanych są wersje z podwyższonym oparciem, a także z dodatkową podkładką dla większych dzieci. Może, a nawet powinien mieć również przednią zabudowę, dzięki której chłopiec nie zmoczy podłogi, ani też swoich nóżek.

  • Antypoślizgowe elementy

Bardzo praktycznym dodatkiem są antypoślizgowe elementy. Dzięki nim nocnik będzie stabilnie stał nawet na śliskiej terakocie. Ich brak może powodować, że w czasie korzystania z nocnika, będzie się przesuwał.

  • Zastosowanie

Nocniki są bardziej i mniej funkcjonalne. Niektóre są zupełnie proste, inne dzięki dodatkowym opcjom zyskują szersze zastosowanie. Świetnym wyborem może okazać się nocnik składany, a także ten z wymiennymi wkładami i wielofunkcyjną nakładką na sedes.

Nocnik dla chłopca a dziewczynki – czy są jakieś różnice?

Brak podwyższonego stanu z przodu nocnika to niewątpliwie w przypadku chłopców, ryzyko obsikania ubranka czy podłogi. Sprawdzi się tu specjalna nakładka, która jednocześnie stworzy chłopcom większą intymność podczas korzystania z nocnika w towarzystwie rodzica.

Czy cena ma znaczenie?

I na koniec jeszcze jedno – cena. Czy ma znaczenie i warto się nią kierować? Zdecydowanie nie. Nocniki nie są drogie. Poza tym trzeba mieć na uwadze to, że będzie on używany przez kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Lepiej wybrać taki, który będzie wygodny, bezpieczny i dopasowany do oczekiwań dziecka, niż po prostu najtańszy. Kierując się powyższymi wskazówkami, można sprawnie i wygodnie wybrać idealny nocnik dla swojego dziecka, który będzie służył mu tak długo, jak będzie to konieczne.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes