To, czego szukasz dla siebie

Torba dla mamy

Spacery z dzieckiem, wyjazdy do lekarza czy na wakacje. Wyjście z domu z maluchem najczęściej wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą wielu niezbędnych akcesoriów i przedmiotów. Dobrze jest więc odpowiednio przygotować się na takie eskapady. Zatem jaką torbę to wózka wybrać, aby była ona praktycznym dodatkiem?

Torba do wózka – rodzaje

Torba dla mamy do wózka to pojęcie szerokie, pod którym kryją się różne modele. Najogólniej można je podzielić na:

 • torby uniwersalne,
 • torby w komplecie z wózkiem,
 • torby wielofunkcyjne.

Torba uniwersalna świetnie sprawdzi się w przypadku wszystkich modeli wózków dziecięcych. Najczęściej utrzymana jest w neutralnej kolorystyce. Łatwo ją zaczepić oraz odczepić od wózka.

Torbę można również kupić w komplecie z wózkiem. Wówczas mamy pewność, że będzie ona doskonale dopasowana. Istnieje jednak ryzyko, że nie będzie nam odpowiadała pod innymi względami, np. ilości przegródek czy ogólnej pojemności.

Torby wielofunkcyjne można zarówno przymocować do wózka, jak i nosić na ramieniu. Czasami można spotkać modele, które wyposażone są w paski – wówczas można je nosić niczym plecak. Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne, gdy zależy nam na tym, aby mieć obie ręce wolne.

Jaką torbę do wózka wybrać?

Torba do wózka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Wiele młodych mam kieruje się wyłącznie wzornictwem konkretnego modelu, co nie zawsze jest odpowiednim rozwiązaniem.

Jaką torbę do wózka wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

 • Pojemność torby to podstawowy element, który należy uwzględnić. Powinna być duża, aby pomieścić wszelkie niezbędne przedmioty, ale jednocześnie poręczna, by nie utrudniać prowadzenia wózka.
 • Wnętrze – ważne jest, aby torba dla mamy miała kilka kieszeni. To ułatwi organizację przestrzeni wewnątrz oraz późniejsze znalezienie konkretnych przedmiotów wewnątrz. Dobrze, gdy producent zaplanuje przegródkę na butelkę z mlekiem, pieluchy, chusteczki oraz rzeczy mamy (np. telefon, książkę). Warto zwrócić również uwagę na to, czy torba posiada kieszonki z zewnątrz.
 • Waga modelu – torba do wózka powinna być wykonana z lekkich materiałów. W razie możliwości zaleca się również unikania toreb ze stelażami, które dodają im wagi.
 • Sposób mocowania – dobrze, gdy torba posiada specjalne mocowania do wózka. Powinny być one stabilne i zapobiegać przypadkowemu odpięciu podczas jazdy wózkiem czy sięgania po coś do jej wnętrza.
 • Materiał – powinien być odporny na zabrudzenia oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Mile widziana jest tkanina wodoodporna, odporna na deszcz i ewentualne rozlanie się napoju wewnątrz torby.
 • Pasek – dobrze, gdy mamy możliwość regulacji jego długości. Ułatwi to korzystanie z torby nie tylko jako z elementu wózka.
 • Dodatki – czasami w zestawie z torbą producent dołącza opakowanie termoizolacyjne lub przewijak.
 • Wzornictwo – warto zdecydować się na torbę utrzymaną w kolorystyce wózka, aby całość ze sobą współgrała.
 • Cena – uzależniona jest od wielu czynników, jednak w pełni praktyczny model można kupić za ok. 100-150 złotych.

Wybór odpowiedniej torby dla mamy to nie lada wyzwanie. Konieczność zwrócenia uwagi na szereg elementów sprawia, że kwestii tej należy poświęcić dłuższą chwilę. Nie należy jednak dokonywać zakupu pod wpływem impulsu lub promocji, ponieważ w praktyce może okazać się, że torba do wózka nie jest w żaden sposób funkcjonalna i nie spełnia naszych oczekiwań.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote