To, czego szukasz dla siebie

Jaki leżaczek bujaczek wybrać?

Wielu rodziców decyduje się na zakup leżaczka zwanego też bujaczkiem, który ma służyć głównie zabawie. Ich wybór jest jednak na tyle duży, że trudno jest im zdecydować się na jeden konkretny. Co warto wiedzieć o tego rodzaju zabawce i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Zacznijmy od tego, czym jest i jakie ma wady oraz zalety

Bujaczek leżaczek to pomysłowo opracowane urządzenie, którego celem jest zabawianie dziecka. To dużo lepsze niż grzechotka, czy karuzela montowana nad łóżeczkiem. Jego zaletą jest możliwość obserwowania otoczenia z perspektywy półleżącej. Może być także wykorzystywany jako krzesełko do karmienia. Dla bezpieczeństwa dziecko zapina się pasami. Dzięki temu, podczas gdy ono siedzi w bujaczku, rodzice mogą zająć się codziennymi obowiązkami, nie tracąc go z pola widzenia. Niektóre modele służą dzieciom nawet do ukończenia 3. roku życia.

I tak właśnie zaletą leżaczka bujaczka jest możliwość wykonywania różnych czynności, podczas gdy dziecko się w nim znajduje. Urządzenie to jest niezwykle wygodne, najczęściej wykończone gąbką i miękką tkaniną. W dodatku ma pasy, co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo dziecku. Bujaczki leżaczki to świetny sposób na usypianie dziecka. Urządzenie to można wykorzystać jako krzesełko do karmienia dla dziecka, które posłuży w tym zakresie w pierwszych miesiącach jego życia. Leżaczki bujaczki są składane, więc można je zabrać w podróż i gdziekolwiek tylko się chce. Minusem jest jedynie to, że dziecko w tej pozycji zapięte pasami ma dość ograniczone możliwości ruchu. Taka pozycja obciąża też jego kręgosłup. Jednak wiadomo, że zabawka służy dziecku tylko chwilowo, a nie przez kilka godzin. Tak więc jest dla niego całkiem bezpieczna.

Na co zwrócić uwagę kupując leżaczek bujaczek?

Wybierając leżaczek bujaczek, należy zwrócić uwagę na:

  1. Funkcjonalność – regulacja oparcia, bujanie, składanie, możliwość zdjęcia pokrowca w celu wyprania.
  2. Bezpieczeństwo – jakość zastosowanych materiałów, w tym pasów, sposób zabezpieczenia dziecka przed upadkiem, posiadanie atestów i certyfikatów.
  3. Dodatki – pałąk z zawieszonymi zabawkami, pozytywka.

Leżaczki bujaczki polecane przez rodziców

Zdaniem wielu rodziców najlepszym wyborem są te leżaczki bujaczki, które są przede wszystkim solidnie wykonane i mają regulowane oparcie. Dzięki temu urządzenie to może służyć dziecku przez dłuższy czas, nawet już wtedy, gdy jeszcze dziecko nie potrafi dobrze samo siedzieć. Polecanymi są zabawki, które mają funkcję bujania i pozytywki. Są najatrakcyjniejsze dla dzieci, zarówno malutkich, jak i nieco starszych. Rodzice podkreślają, aby nie zwracać uwagi na cenę. Czasem naprawdę warto więcej zapłacić, aby zapewnić dziecku leżaczko-bujaczek, który będzie mu świetnie urozmaicał czas i służył przez długie miesiące, a nawet lata.

Leżaczek bujaczek to wielofunkcyjne urządzenie zwane też zabawką, które idealnie nadaje się na prezent z okazji narodzin, urodzin, świąt, czy chociażby dnia dziecka. Teraz wybór tego typu artykułów dziecięcych jest bardzo duży, więc na pewno każdy znajdzie to, czego potrzebuje czy szuka.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes