To, czego szukasz dla siebie

Jakie łóżeczko dziecięce wybrać?

Łóżeczko to jeden z pierwszych i zarazem najważniejszych wyborów dokonywanych przez rodziców, którzy spodziewają się dziecka. Nad tym elementem wyprawki można spędzać godziny. Urozmaicenie, jakie dziś zapewniają producenci, a w drugim rzędzie sklepy z asortymentem dziecięcym, wprawia wręcz w zakłopotanie. Jak więc dokonać wyboru łóżeczka i na co zwrócić uwagę?

Łóżeczko dziecięce – rodzaje

Łóżeczka dostępne w sklepach różnią się rozmiarem, kolorem, kształtem i funkcjonalnością. Dwie najpopularniejsze wielkości łóżeczek są następujące: 60×120 cm oraz 70×140 cm. W przypadku tego drugiego, istnieje możliwość, poprzez małą przebudowę, dostosowania go do potrzeb większego dziecka. Przeważnie zarówno jedno, jak i drugie, posiada 2- lub 3-poziomową regulację położenia dna.

W sprzedaży pojawiają się także inne rodzaje łóżeczek jak chociażby te z opuszczanym bokiem, z wyjmowanymi szczebelkami, czy w stylu kołyski. Od jakiegoś czasu producenci  oferują również łóżeczka dostawki do łóżka rodziców oraz łóżeczka wielofunkcyjne, posiadające dodatkowo szuflady, przewijak oraz półeczkę.

Jak więc odnaleźć się w tym wyborze, kiedy do tego dochodzi kolor, ewentualne zdobienia i rodzaj materiału? Nie jest łatwo. Tak więc podpowiadamy, czym należy kierować się przy wyborze.

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko dla dziecka?

Szukając najlepszego łóżeczka dla dziecka, walory estetyczne należy odłożyć na bok. To z pewnością jest ważne dla rodziców, ale tu liczy się jednak głównie maluch. Trzeba postawić na bezpieczeństwo i funkcjonalność tego wyjątkowego mebla. Szukając łóżeczka, powinno się zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane. Do polecanych należą meble sosnowe, ponieważ drewno tego rodzaju jest wyjątkowo wytrzymałe. Uwagę należy zwrócić też na to, jakie farby zostały użyte do wykończenia mebla, a także, czy w ogóle posiada on jakieś atesty. Bardzo ważne jest, aby szczeliny między szczebelkami nie były większe niż 6 cm.

Druga sprawa to niewątpliwie funkcjonalność. Najlepszą inwestycją jest kupno łóżeczka, które będzie służyło dziecku przez możliwie najdłuższy czas i tym samym spełniało potrzeby niemowlaka oraz oczekiwania starszego użytkownika. Warto, aby łóżeczko było wyposażone w szufladę, która jest idealnym miejscem do gromadzenia podręcznych lub przeciwnie, niezbyt często przydatnych przedmiotów.

Mając już na uwadze kilka funkcjonalnych i bezpiecznych łóżeczek, można ostatecznego wyboru dokonać na podstawie wyglądu, sposobu wykończenia czy nawet ceny, która tak naprawdę nie powinna mieć tu większego znaczenia. W tym przypadku natomiast, skoro bezpieczeństwo i funkcjonalność już jest, dalsza selekcja ukierunkowana tymi kryteriami nie powinna mieć negatywnego wpływu na podjętą decyzję i na zadowolenie w przyszłości. Podsumowując, łóżeczko pełni niezwykle ważną rolę w życiu dziecka. Już od pierwszych dni spędza w nim dzień i noc, czy to śpiąc, czy też poznając swoje otoczenie. Ważne jest wobec tego to, aby było mu w nim wygodnie. Na to wpływ ma także materac, ale to już zupełnie inny temat.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes