To, czego szukasz dla siebie

Jaką trampolinę dla dzieci wybrać?

Ostatnimi czasy w zakresie podstawowego wyposażenia ogrodu tuż obok mebli wypoczynkowych i parasola przeciwsłonecznego znajduje się trampolina. Urządzenie to zdobywa popularność za sprawą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także trampoliny domowe. Ich wybór jest ogromny, a zdecydować się na jedną jest, nie ma co ukrywać, ciężko. Którą wybrać? Która będzie odpowiednia dla najmłodszych użytkowników?

Jakie są rodzaje trampolin dziecięcych?

Wyróżnia się co najmniej kilka rodzajów trampolin. Niektóre z nich przeznaczone są wyłącznie dla dzieci. Nie brakuje też tych, które nadają się dla każdego. Z wybranych korzystać powinni wyłącznie dorośli. Tak więc wymienić należy:

  • Trampoliny domowe – jest zdecydowanie mniejsza niż trampolina ogrodowa. To fantastyczne urządzenie zarówno do zabawy, jak i ćwiczeń.
  • Trampoliny do ogrodu – te trampoliny są zazwyczaj duże. Na niektórych bawić się może nawet kilka osób.
  • Trampoliny fit and jump – to specjalistyczne trampoliny do fitness.

Ponadto wyróżnia się dwa typy trampolin ze względu na siatkę. Są to:

  • Trampoliny z siatką – idealne dla dzieci, które jeszcze nigdy nie miały okazji skakać na trampolinie. Zadaniem siatki jest zabezpieczenie osoby skaczącej przed spadnięciem. Niekiedy ma ona więcej funkcji. Na przykład chroni przed możliwością obtarcia lub innego uszkodzenia ciała.
  • Trampoliny bez siatki – to już rozwiązanie dla dzieci, które mają większe doświadczenie w skakaniu na trampolinie. Dzięki temu, że nie mają siatki, pozwalają na zdecydowanie większe akrobacje. Brak siatki daje możliwość zeskakiwania z trampoliny oraz wskakiwania na nią.

Czym kierować się przy wyborze trampoliny?

Wybierając trampolinę, należy zwrócić uwagę na maksymalną łączną wagę osób, które mogą na niej skakać. Trzeba pamiętać, że przekroczenie tej granicy mogłoby przyczynić się do jej uszkodzenia, a co za tym idzie, do uszkodzenia również ciała skaczących na niej osób. Kolejna sprawa to stelaż. Musi być solidny i trwały, o odpowiedniej grubości. Cienki stelaż mógłby się po prostu połamać. Warto zwrócić uwagę na stelaże, które są pokryte pianką ochronną. Mata do trampoliny często nazywana siatką także powinna być wykonana ze sprężystego materiału. Przed ostatecznym podjęciem decyzji należy sprawdzić, z czego zostały wykonane sprężyny. Muszą być koniecznie solidne, a ich mocowanie do stelaża i maty zarówno pewne, jak i stabilne. Ważna jest również osłona na sprężyny. Powinna je osłaniać dla zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi i ochrony osób skaczących na trampolinie. Jest to wyjątkowo ważne, gdy korzystać z niej mają właśnie głównie dzieci. I ostatnia sprawa to siatka. Trzeba zwrócić uwagę na jakość jej wykonania i to czy na pewno spełnia swoją funkcję. Powinna być trwała i musi mieć odpowiednią wysokość.

Czyli… która trampolina będzie najlepsza?

Kupując trampolinę dla dziecka, trzeba przede wszystkim wybrać taką, która będzie dla niego bezpieczna. Musi być solidna, wytrzymała, starannie wykończona. Powinna też spełniać zakres jego oczekiwań. Z uwagi na to, że jest to zwykle zakup na lata, warto wybrać taką, która przez ten czas będzie dobrze służyć.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes