To, czego szukasz dla siebie

Krzesło dla dziecka do karmienia

Dawniej karmiono dzieci siedzące na kolanach rodziców i nie było z tym żadnego problemu. Dziś szuka się udogodnień, które sposób podawania posiłków znacznie by ułatwiły. Jednym z nich jest niewątpliwie specjalne krzesło do karmienia dla dzieci. Ich duży wybór gwarantuje znalezienie idealnego mebla. Pytanie tylko – czym przy tym wyborze należy się kierować i jakie w ogóle krzesła są do kupienia?

Zacznijmy od tego, od kiedy dziecko może zacząć jeść w krzesełku. Otóż może to nastąpić w momencie, w którym będzie ono potrafiło usiąść w pozycji czworaczej. Ma to miejsce mniej więcej około 8 miesiąca życia dziecka.

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesełko do karmienia?

Jakie krzeseko do karmienia wybrać?
Jakie krzeseko do karmienia wybrać?

Trzeba rozejrzeć się za krzesełkiem, które wspiera plecy dziecka na wysokości łopatek. Ponadto powinno zapewniać swobodę ruchu górnych części ciała. Dobrze jest, gdy krzesełko to ma regulowaną wysokość oraz głębokość siedziska. Warto, by było wyposażone w podparcie dla stóp. Musi być także stabilne.

Wybierając krzesełko do karmienia trzeba sprawdzić, z jakimi ograniczeniami wagowymi się wiąże. Przeważnie krzesełka z plastikowym stelażem są przeznaczone dla dzieci o wadze nieprzekraczającej 15 kg. Drewniane krzesełka są przeznaczone dla dzieci ważących do 22 kg. W sprzedaży dostępne są również krzesła do karmienia z metalowym stelażem. Te nadają się dla dzieci, które ważą nawet 36 kg.

Jakie pokrycie krzesełka i blat?

Krzesełko do karmienia dziecka. Jakie wybrać? Które kupić?
Krzesełko do karmienia dziecka. Jakie wybrać? Które kupić?

Pokrycie krzesełka powinno być wykonane z tworzywa, dzięki czemu będzie można z łatwością je myć. Może być tak, że krzesełko nie będzie posiadało żadnego pokrycia. Ma to zwykle miejsce w przypadku krzesełek wykonanych z drewna. Warto wówczas sprawdzić, czy w drewno nie będą wsiąkały na przykład soczki.

W takich krzesełkach najlepsze są szerokie blaty. Świetnym udogodnieniem będzie zagłębienie na kubek. Warto także, by boki były delikatnie podwyższone. Praktyczne są krzesełka, które mają zdejmowany blat. Wówczas bez problemu można przystawiać je do stołu.

Na co w takim razie się zdecydować?

Wybór krzeseł do karmienia przeznaczonych dla najmłodszych jest całkiem duży. Producenci niemal jeden przez drugiego co chwilę wprowadzają na rynek nowe modele. Są jeszcze nowocześniejsze, ładniejsze, wygodniejsze i wyposażone w szereg funkcji dodatkowych. Trzeba natomiast wiedzieć, że zakup ten jest kwestią mocno indywidualną. To oznacza, że wyboru należy dokonać na podstawie indywidualnych oczekiwań, a także z uwzględnieniem potrzeb samego dziecka. Błędnym kryterium wyboru jest cena. Ta nie ma większego znaczenia. Tak jak w przypadku wielu innych rzeczy przeznaczonych dla dzieci, tak i właśnie w temacie krzesełek dziecięcych do karmienia, najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda.

Jeżeli mamy szansę zaszaleć, możemy rozejrzeć się za krzesełkiem, które będzie pasowało do wystroju wnętrza, w którym zostanie umieszczone. Jest wówczas też szansa na to, aby wybrać krzesełko w słoniki, misie, samochodziki lub inne typowo dziecięce, ulubione motywy.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote