To, czego szukasz dla siebie

Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać?

Maluch, który kończy rok, intensywnie się rozwija. Uczy się chodzić, mówić nowe słowa oraz rozwija zmysły. Dlatego warto zadbać o to, aby zabawki dla rocznego dziecka pomagały w zdobywaniu nowych umiejętności oraz kształtowaniu kreatywności i logicznego myślenia roczniaka.

Jakie zabawki kupić rocznemu dziecku?

Zabawki dla niemowlaków powinny przede wszystkim kształtować ich zdolności manualne. Małe dzieci często chętnie bawią się drewnianymi labiryntami. Dzięki przesuwaniu kuleczek po labiryncie kształtują się ich zdolności motoryczne oraz rozwijają się ich zmysły.

Ciekawym rozwiązaniem dla rocznych dzieci są zabawki interaktywne oraz jeździki edukacyjne. Wszystko, co wydaje dźwięki oraz świeci różnymi barwami, jest interesujące dla rocznego dziecka. Warto zdecydować się na zabawkę z regulowaną głośnością, ponieważ dla rodziców ciągłe słuchanie tych samych głośnych dźwięków może być dość uciążliwe.

Klocki edukacyjne dla rocznego dziecka

Klocki edukacyjne to zabawki dla rocznego dziecka, które pomagają w kształtowaniu zmysłu dotyku i wzroku. Producenci oferują różnorodne modele – drewniane, z tworzywa sztucznego czy nawet dmuchane. Rodzice wspólnie z dziećmi mogą tworzyć pierwsze konstrukcje w formie wież, rozwijając wyobraźnię i logiczne myślenie u swoich pociech.

Klocki dla niemowlaka powinny być odpowiednio duże, wykonane z bezpiecznego materiału. To więcej niż pewne, że dziecko będzie wkładało je do buzi. Dobrze, gdy klocki są kolorowe. Mogą być również z postaciami z bajek lub zwierzątkami.

Interaktywne zabawki dla rocznego dziecka

Interaktywne zabawki dla rocznego dziecka to świetny sposób na to, aby maluch realnie poznawał otaczający go świat. Tego typu zabawki wydają dźwięki, świecą kolorowym światłem, ucząc poprzez zabawę. Mogą to być wszelkiego typu jeździki, mówiące maskotki, samochodziki czy też pierwsze instrumenty muzyczne.

Interaktywne zabawki dla niemowlaków są atrakcyjne w oczach maluchów. Ze względu na zastosowane technologie mogą być nieco droższe od tradycyjnych zabawek, jednak czasami lepiej zainwestować w jedną, droższą rzecz niż kupować kilka tańszych, które niekoniecznie zainteresują dziecko.

Interaktywne zabawki dla rocznego dziecka mają za zadanie wspomóc jego rozwój, zmysł słuchu, wzroku i dotyku. Dostarczają mnóstwo frajdy oraz uczą, będąc źródłem nowych bodźców.

Książeczki dla rocznego dziecka

Zabawki dla niemowlaków to również wszelkiego typu książeczki dopasowane do ich wieku. Książka powinna być wykonana z materiałów odpornych na ślinienie się malucha. Popularne są modele dmuchane, wykonane z miękkiego tworzywa. Można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, również do kąpieli.

Roczne dziecko z pewnością zwróci uwagę na kolorowe obrazki. Warto, aby książeczka zawierała ciekawą historię, którą rodzice będą wspólnie „studiować” z maluchem. Popularne są modele z nazwami zwierzątek, a także wbudowanym głośnikiem, z którego mogą wydobywać się odgłosy zwierzaków.

Każdy maluch rozwija się indywidualnie. Jeżeli inne dziecko interesuje się konkretną zabawką, wcale nie oznacza to, że nasz maluch również się nią zainteresuje. Należy pamiętać o tym, aby dopasowywać zabawki przede wszystkim do wieku pociech.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes