To, czego szukasz dla siebie

Jaką butelkę dla noworodka wybrać?

W pierwszej chwili wybór butelki dla noworodka wydaje się bardzo prosty. Widząc jednak to, co oferują dzisiejsze sklepy, sprawa zaczyna się komplikować. Wybór jest naprawdę duży, a nie mając wiedzy w określonym temacie, trudno jest zdecydować się na jeden produkt. Butelki różnią się nie tylko kształtem czy kolorem, ale również bardziej technicznymi szczegółami. By ułatwić sobie zakup, warto przyjrzeć się im bliżej.

Dla noworodka przyda się cały zestaw butelek

W przypadku noworodków, jedna butelka to trochę mało. Zdecydowanie wygodniej jest korzystać z kilku butelek, stosując je zamiennie. Początkowo mogą wystarczyć dwie butelki o pojemności 150 ml, ale z czasem warto dokupić kolejne o większej pojemności, np. 220 ml. Oprócz butelek dobrze jest również zakupić zestaw samych smoczków do butelek. Te przy regularnym stosowaniu szybko się niszczą, a prawidłowa higiena to przecież podstawa.

Butelki antykolkowe – co warto o nich wiedzieć?

Celem działania butelek antykolkowych jest to, aby do dziecięcego brzuszka razem z pokarmem nie dostawało się także powietrze. W tym celu stosuje się w butelkach specjalne smoczki, które w całości wypełnia się pokarmem. Za tę funkcję butelki odpowiada również specjalny system odpowietrzający i nierzadko również odpowiednio wyprofilowany kształt butelki.

Wąskie butelki do karmienia – co w nich takiego dobrego?

Butelka dla noworodka – jaką wybrać?

Wybierając butelkę dla noworodka warto zwrócić uwagę na wąskie butelki, które zapewniają przede wszystkim stały kontakt wzrokowy między rodzicem a dzieckiem. Taki kształt butelki umożliwia również przybranie bardzo wygodnej pozycji w czasie karmienia. Sprawia on jednocześnie, że smoczek jest cały czas wypełniony pokarmem.

Butelki z funkcją aktywnego ssania

Butelka z funkcją aktywnego ssania posiada mechanizm, który wymusza na dziecku aktywizowanie tych samych mięśni jamy ustnej co w przypadku ssania piersi. Celem takich butelek jest podtrzymanie naturalnego odruchu ssania, który został wyuczony przy piersi. Butelki te poleca się kobietom, które przynajmniej raz na jakiś czas zmuszone są odsysać pokarm i podawać go dziecku w butelce.

Butelka termiczna też może się przydać

Butelki termiczne sprawdzą się podczas wyjazdów. Są w stanie utrzymać właściwą temperaturę pokarmu nawet przez kilka godzin. Wykańczane są na różne sposoby, co czyni je jeszcze atrakcyjniejszymi.

Którą butelkę wybrać?

Jaką butelkę dla noworodka kupić?
Jaką butelkę dla noworodka kupić?

Z powyższego wynika, że wybór butelki dla noworodka jest faktycznie trudnym zadaniem i na jednej nie można poprzestać. Należy w pierwszej kolejności określić swoje oczekiwania względem tego produktu. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów i jakość samej produkcji. Butelka musi być przede wszystkim bezpieczna. Powinna również spełniać przypisane jej funkcje. Tylko taka butelka zapewni dziecku komfort i bezpieczeństwo, a rodzicom wygodę podczas karmienia.

I jeszcze jedna mała rada na koniec – wybierając butelkę dla noworodka, nie można kierować się jej ceną, bo ta w tym przypadku nie jest najważniejsza!

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote